Mogadişu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mursal’dan Rektör Özölçer’e ziyaret Mogadişu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mursal’dan Rektör Özölçer’e ziyaret
Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Zonguldak Havalimanının 2023 yılında 130.420 yolcu ile rekor kırdığını açıklayarak “İnanıyorum ki kısa sürede 1 milyon yolcuyu aşacağız” dedi.
Avcı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:
“ZONGULDAK HAVALİMANI’MIZDA REKOR KIRDIK
Aziz Hemşehrilerim;
Hizmete açıldığı zamandan günümüze kadar her yıl yolcu sayısını arttırarak, bilhassa Zonguldak hasretiyle Avrupa ülkelerinde çalışan ve tatilini memleketinde geçirmek isteyen gurbetçi kardeşlerimize büyük hizmet sunan Çaycuma ilçemizdeki,  Zonguldak Havalimanımız 2023 yılında 130.420 yolcu ile yeni bir rekora imza attı.
2023 yılı boyunca 948 uçuşla 102.606 dış hatlar, 27.814 iç hatlar olmak üzere toplam 130.420 yolcuyu ağırlayan havalimanımız, her geçen gün öneminin arttırarak, Zonguldak için ne kadar kıymetli bir yatırım olduğunu bir kez daha bizlere gösterdi.
TOPLAM YOLCU YARIM MİLYONU AŞTI
2009 yılından bu zamana pandemi dönemi hariç, her yıl üzerine koyarak daha fazla yolcu ağırlayan havalimanımız, 2023 yılı itibariyle 3220 tarifeli olmak üzere toplam 9642 uçuş ile 553.429 yolcu tarafından kullanıldı. Bu rakam doğrultusunda, tatilini Zonguldak’ta geçirmek isteyen gurbetçilerimizin sayısında önemli bir artış oldu.
HEDEF  1 MİLYON YOLCU
Yeni uçuş destinasyonlarının havalimanımıza kazandırılması ve marka değerinin artması ile birlikte inanıyorum ki kısa sürede 1 milyon yolcuyu aşacağız. Bu vesileyle bu hizmetin ilimize kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere katkı sunan herkese şehrimiz adına teşekkür ediyorum.”