Umut Başoğlu'ndan CHP'nin Eğitim Maratonu'nda 'Özel' açıklama! Umut Başoğlu'ndan CHP'nin Eğitim Maratonu'nda 'Özel' açıklama!

Zonguldak Belediye Meclisi Temmuz ayı 2'nci birleşiminde, Zonguldak Belediye Meclis Üyesi CHP’li Atınç Kayınova'nın; "Beş senedir bu belediyeyi siz yönetiyorsunuz. Sanki bilmiyordunuz. Elvanpazarcık'tan yeni gelmiş gibi davranıyorsunuz” şeklinde sarf ettiği sözlerin ardından Elvanpazarcık Belediye Başkanı Ümit Uzun’u arayarak özür dilediği öğrenildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Elvanpazarcık Belediye Başkanı Ümit Uzun; “Neden bizim ismimizi kullandığına şaşırdım. Talihsiz bir açıklama olmuş. O da çok gerildiğini, ‘Başka bir belediyenin meclis üyesi miydin de buraya geldin?’ gibi bir cümle kurmak istediğini, olayın o şekilde cereyan ettiğini söyledi. Elvanpazarcık buranın en eski kurulan yeri. Zonguldak’tan bile önce kurulmuş. Zonguldak tarihini araştırdığımızda biz asıl Zonguldak’ın sahipleriyiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Uzun, Kayınova’nın sözlerine;  “Olur öyle şeyler dedim. İnsanlık hali çok bir şey diyemiyorum. Özür dilediğini söyledi. Özür diledikten sonra çok da bir şey demek bize yakışmaz. Yarın bir gün biz de gaf yapabiliriz. Kendince bir gaf yaptığını söyledi. ‘O anlık gerginlikle Beycuma’da diyebilirdim, Karaman’da diyebilirdim. Başka bir belediyeyi kastetmiştim. Kesinlikle küçümseme yok.’ dedi. Esnaflar, vatandaşlar sordu. Düzgün bir şekilde anlattım. Esnaf beni çevirip diyor ki, ‘Burayı köy gibi, dağ başı’ gibi gördü. ‘Dağ başından yeni mi geldin? manasında kullandı’ dediler” dedi.