Ankara'nın Keçiören ilçesinde oturan Bolu Mengenli olduğu öğrenilen 25 yaşındaki Dilara Alagöz, iddiaya göre erkek arkadaşıyla görüşmesini istemeyen annesini öldürüp intihar etti.

Edinilen bilgilere göre olay akşam saatlerinde Çaldıran Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre 55 yaşındaki Ayşe Alagöz, kızı Dilara Alagöz'le erkek arkadaşıyla görüşmesini istemediği ve cep telefonunu vermediği için tartışmaya başladı. Kısa sürede kavgaya dönen tartışmada Dilara Alagöz annesini bıçakladı. Olayın ardından evden çıkan Dilara Alagöz, 10 katlı bir inşaattan kendini atarak intihar etti.

Eve dönen Hakkı Alagöz eşinin cansız bedenini görünce polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Ayşe Alagöz'ün cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

TELEFONUNDAN NOT ÇIKTI
Olayın ardından ifadesi alınan baba Hakkı Alagöz, "Annemle beraber 15.00 sıralarında eczaneye gittik. Evde kızım ve eşim vardı. Saat 15.45 sıralarında tekrar eve geldiğimde, eşim mutfak kısmında yerde yatıyordu. Kızım evde değildi" dedi. Hakkı Alagöz'ün annesi Ü.A. ise ifadesinde, "Gelinim, torunumun erkek arkadaşı olduğunu biliyordu ve görüşmelerini istemiyordu. Ayrıca torunum uyuşturucu kullanıyordu. Hem gelinimin hem de kızının psikolojileri bozuktu" diye konuştu.

Şerafettin Turpçu'dan CHP için ön seçim mesajı! Şerafettin Turpçu'dan CHP için ön seçim mesajı!

Öte yandan olayın ardından Dilara Alagöz'ün telefonunda, "Annemi öldürdüm intihar ediyorum" şeklinde not olduğu ve aile üyelerinin telefon numaralarının ve olayın yaşandığı evin adresini yazdığı ortaya çıktı.