Zonguldak'ta İlişki isteğini reddeden sevgilisini darp etmişti! O şüpheli için karar çıktı! Zonguldak'ta İlişki isteğini reddeden sevgilisini darp etmişti! O şüpheli için karar çıktı!
Türkiye İşçi Partisi (TİP), sokak hayvanlarına yönelik yapılan yasa tasarısı hakkında açıklamada bulundu.
Türkiye İşçi Partisi İl Başkanı Fırat Angın; “Sokaktaki Patili dostlarımıza aynı şekilde kalkan olup, kötülüğün vücut bulmuş hali olan bu zihniyetin karşısında duracağız” dedi.
Türkiye İşçi Partisi İl Başkanı Fırat Angın’ın konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklama şu şekilde:
“Hiçbir Canlıyı Yaşatmamaya Ant İçmiş Bir Güruh
Açlıkla mücadele etmeye çalışan emeklileri, emekleri çay simit’e bile yetmeyen asgari ücretlileri yaşayamayacak duruma getiren AKP yönetimi, ağaçlarımıza kıyıp nefesimizi, sulara akıttıkları zehirlerle geleceğimizi karartmaya gün be gün devam ediyor.
Tabi ki zulüm bununla bitmiyor. AKP kötülüğünün bir sınırı olmadığını, önce vatandaşa yükledikleri kemer sıkma politikasıyla gördük. Ve şimdi de akla, mantığa, vicdana sığmayan Sokak Hayvanları Yasası ile kötülüklerini nasıl caniliğe taşıdıklarına şahit oluyoruz.
Zulmüne maruz bırakmadıkları canlı türü kalmayan bu zihniyetin tüm bu insanlık dışı uygulamalarına karşı hep birlikte omuz omuza mücadele etmeliyiz.
Türkiye İşçi Partisi olarak;
Yurttaşlarımız ile birlikte sokakla nasıl mücadele ediyorsak,
Ağaçlarımıza, Gezi’de, Akbelen de nasıl siper olduysak,
Şimdi de sokaktaki Patili dostlarımıza aynı şekilde kalkan olup, kötülüğün vücut bulmuş hali olan bu zihniyetin karşısında duracağız.
Yaşasın Tüm Canlıların Kardeşliği..!!”