Alkollü sürücü canından ediyordu! Alkollü sürücü canından ediyordu!
Zonguldak’ın Kdz. Ereğli ilçesinde AK Parti İlçe Başkanı Mücahit Andiç, Ereğli’deki bir kafeteryada  düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, parti tabanından gelen talep üzerine Gülüç’te gönül ittifakı kurduklarını söyledi. Yerel ve genel iktidar vurgusu yapan Andiç, "10 Şubat tarihi Zonguldak mitingimizde Cumhurbaşkanımız, Kerim ağabeyimizin elini kaldırdığı ve onu AK Parti belde belediye başkan adayı olarak gösterdi. Kerim ağabeyimiz 33 yıldır belediyede çalışıyor. Belediyeciliği çok iyi biliyor. İsmail başkanımız 25 yılı aşkın yıldır siyasette ve kendisi çok değerli teşkilatçı bir ağabeyimizdir. Tarık başkanımız ülkücü camiada çok sevilen, sayılan birisi. Biz, tabanın desteğini görmezden gelemezdik. Tabandan gelen talep üzerine Gülüç’te gönül ittifakı yapmış olduk. Allah izin verirse de bu şekilde seçime gireceğiz. 31 Mart’ta Gülüç’ü ak belediyecilik ile buluşturacağız. Hem yerel iktidar hem gelen iktidar birleşmiş olacak. Bu sayede Gülüç’ü kazanmış olacağız” diye konuştu.
"GÜZEL GÜNLER BİZİ BEKLİYOR"
AK Parti Belde Başkanı İsmail Yılmaz da, Gülüç’te güzel bir çıkış yakaladıklarını söyledi. Baskısız bir Gülüç için mücadele verdiklerini anlatan Yılmaz şu sözlerle konuştu: "Gülüç, istediği noktaya yeni yönetimi ve yeni Meclis üyeleri ile beraber devam edecek. Bundan önce hizmet etmiş başta kurucu belediye başkanı İbrahim Hasçelik, İbrahim Yalçın, Aydın Güngör ve şimdiki belediye başkanın yapmış olduğu hizmetlere teşekkür ediyoruz. Ama biz AK Parti olarak kendi hizmetlerimize kendi adayımız ile devam edeceğiz. Göreceksiniz Gülüç’te çok güzel günler bizi bekliyor. Tek isteğimiz Gülüç’te kardeşliğin daim olacak bir yönetimi ve anlayışı getirmektir. Baskıyı ortadan kaldıracak, iki kardeşin yan yana oturduğu ve insanların ötekileştirilmediği bir ortamı sağlamak için mücadele ediyoruz. Güzel günler yanımızda. Bugün, Meclis üyesi arkadaşlarımızı sizin karşınıza çıkarttık. Bugüne kadar bir liste vermemiştik, bugünü bekledik. Kerim başkanım 33 yıllık belediyecidir. İşi biliyor. İnanıyorum ki Gülüç’e çok güzel şeyler katacak.”
MHP’den istifa edip AK Parti’ye destek verme kararı alan Atilla Tarık Semiz’e ayrı parantez açan Yılmaz, şöyle devam etti: "Bu süreçte en büyük sıkıntı; Tarık Semiz kardeşimiz var yanımızda, MHP’nin belediye başkan adayıydı. Kendisi büyük özveri gösterdi. Biz, Gülüç’teki tabanın sesine kulak verdik. Halkımız, Cumhur İttifakı’nın Gülüç’te de oluşturulması noktasında büyük bir baskı kurdu. 3 aydır değerli kardeşim ile beraber bu işin oluşması için mücadele etik ama belli noktalarda olmadı. Değerli kardeşim, bu düzenin devam etmemesi için ve sıkıntıların ortadan kalkması için bizimle beraber hareket etme kararı aldı. Gerçekten zor bir karardı. Bunu yapmak herkesin harcı değildi. Geçmiş birikiminizi bu tarafa aktarmak bir tarafı kırabiliyor ama bu kırgınlık vatandaşa hizmet etmek içindi. Hep beraber Gülüç’e hizmet edeceğiz. İnşallah 31 Mart akşamı AK Parti’nin bayrağını dalgalandıracağız.”
Yılmaz ardından, hem Meclis üyesi adaylarını gazetecilere tanıttı hem de toplantıya katılan belde sınırlarındaki 4 mahallenin muhtarlarını anons etti.
Editör: Şeyma Kaya