Geçtiğimiz günlerde Zonguldak'ta otobüs ve dolmuş fiyatlarına zam yapıldı. Halk otobüsleri 9 TL'den 16 TL'ye çıkarken, dolmuş fiyatlarıda 17 TL'ye çıktı. Vatandaşlardan ve bir çok siyasi isimlerden tepki gelmeye devam ederken bir tepkide Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu'ndan geldi.

Topaloğlu açıklamalarında, yapılan zamları kabul etmediklerini, bu konuda yetkili tüm kurumları göreve çağırdıklarını belirtti.

Kutoğlu’nun bölümünün adı değişti! Sert Tepki Gösterdi: 'Nasıl sahip çıkacağız!’ Kutoğlu’nun bölümünün adı değişti! Sert Tepki Gösterdi: 'Nasıl sahip çıkacağız!’

Topaloğlu'nun açıklaması şu şekilde; "Eylül 2023  Zonguldak merkez de halk otobüsleri 9 TL den 16 TL'ye Dolmuşlar 10 TL 'den 17 TL'ye çıkarılmıştır. Bu zam Zonguldak' ta oluşturulan bir komisyon tarafından alınmıştır. komisyon Zonguldak belediyesi , Şoförler odası ve durak temsilcilerinden oluşmaktadır. 2023 Yılbaşında dolmuşlar 7.5 TL Halk otobüsü 6.5 TL şimdi dolmuş 17 TL  Halk otobüsü 16 TL Artış yaklaşık %150 civarında . Bu dönemde  Mazot artışı 23 TL den 38 TL olmuş %70 civarında olmuştur. yıllık enflasyon %50 civarındadır Bu durumu Zonguldak Halkının taktirine sunuyoruz. Bu durumu kabul etmiyoruz ! Amasız fakatsız zam geri alınmalıdır. Bu konuda etkili ve yetkilileri göreve çağırıyoruz. Bu kentte bulunan demokratik kitle örgütlerini ve siyasi partileri  tepki koymaya çağırıyoruz.

Merkezi iktidarın yaptığı zamlar bahane edilerek, bu zamların kat kat fazlası biz Tüketicilere yansıtılmaktadır. Bu fırsatcılık ve soygundur.
Bu zamların geri çekllmesi ve iptali için her türlü etkinlik ve yasal yolu kullanacağız. Yürütmenin durdurulması için konuyu yargıya taşıyacağız.
Halkımızı bu uygulamaya tepki koymaya ve zorunlu olmadıkça dolmuş ve halk otobüslerine binmemeye çağırıyoruz. Kamuoyunda zammın Zonguldak Belediye başkanının yaptığı ,Dolmuşçuların istemediği söylenmektedir. Dolmuşçulara Çağrı  belirlenen fiyatın altında yolcu taşımak suç değildir. Buyurun fiyatları aşağıya çekin.
Sayın Belediye Başkanına çağrı bu iddialar doğru değilse sizde iktidar partisinin belediye başkanısınız. merkezi hükümetten destek almaktasınız . Halk otobüs fiyatlarını 10 TL! Çekin 
 
Bu zam konusunda her türlü mücadeleyi dernek olarak vereceğiz. Tüketicilerimizi bu konuda derneğimize destek vermeye kendi sorununa sahip çıkmaya çağırıyoruz."