Fenerbahçe Kulübü'nün eski sporcularından (Atletizm) ayrıca Türkiye'nin son baş izcisi Ali Süha Polat hayatını kaybetti. Polat'ın ölümü özellikle izci camiasında büyük üzüntüye neden olurken, İzmir'de yapılacak olan cenaze törenine katılacak isimlerden biri de TED Koleji Lise Müdürü Şahin Bozkurt.

Nizamettin Aydın istifa etti! Nizamettin Aydın istifa etti!

Öte yandan, Fenerbahçe Kulübü Ali Süha Polat'ın vefatını şu haber ile duyurdu; "Kulübümüzün eski sporcularından (Atletizm), 3550 sicil numaralı Yüksek Divan Kurulu Üyesi (YDK), Ali Süha Polat’ın vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendik. Aynı zamanda emekli öğretmen Ali Süha Polat, izcilikle ilgili anılarını topladığı “Türk İzciliğinin Unutulmazları ve İzcilik Anılarım” adlı kitabını Fenerbahçe Müzesine armağan etmişti.
 
01/01/1943 yılında Kulübümüze üye olan Ali Süha Polat, 400 metre, 400 metre engelli, 800 metre, bin 500 metre, 3 bin metre, 5 bin ve 10 bin metrede yarışmıştı. Merhumun cenazesi 13 Eylül 2023 Çarşamba günü (Yarın) İzmir Menemen Kasımpaşa Camii’nden ikindi namazını müteakip kaldırılacaktır.
 
Merhum Ali Polat’a Allah’tan rahmet; kederli ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dileriz."