Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından itibaren yürütülen Anne Sütünün Teşviki ve Bebek dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında Merkez  Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Çaycuma Devlet Hastanesi ‘Emzirme Destek ve Laktasyon  Polikliniği aralıksız olarak hizmet veriyor..

1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı  Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ( Çocuk Ergen Kadın Üreme Sağlığı )  ÇEKÜS Birim çalışanları ve hastane çalışanlarının katkılarıyla Alaplı Devlet Hastanesi’nde de ‘Emzirme Destek ve Laktasyon  Polikliniği açılışı yapıldı.

Zonguldak'a 12 yeni doktor atandı! Zonguldak'a 12 yeni doktor atandı!

1-7 Ekim Emzirme Haftası etkinlikleri kapsamında Anne Sütü ve Emzirme Polikliniğinin açılışında kısa bir konuşma yapan  Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Rabia Başer konuşmasında,  “Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığı bizlerin elindedir. Tüm gebelerimize ve emziren annelerimize doğru emzirme ve destek için hastanemizin poliklinik binası 3.katta, hafta içi her gün danışmanlık hizmeti verilmektedir.” dedi.