Başarılı bir ameliyat geçiren Katı, sağlık durumu hakkında  sosyal medya hesabından açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi: "Sağlığın her şeyden kıymetli olduğunu bir kez daha anladım. Uzun zamandır ciddi sağlık sorunları ile mücadelemi sürdürüyorum. Bugün Acıbadem Taksim Hastanesi’nde Ereğlili doktorumuz Prof. Dr. Melih Us  tarafından ameliyat oldum. Kendisine şükranlarımı sunuyorum.

Nuri Tekin "Muhakkak 3 puan bekliyoruz"  Nuri Tekin "Muhakkak 3 puan bekliyoruz" 

 Akrabam, Aile büyüğümüz Belediye Başkanımız Halil Posbıyık ve ablamız Neriman Posbıyık tedavi ve ameliyat süreciyle yakından ilgilendiler. Aile bağımızın daha güçlü olması beni ayrıca mutlu etti. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Burada adlarını tek tek yazamadığım ameliyat öncesi ve sonrası hastalığım süresince desteklerini esirgemeyen gerek telefon gerekse sosyal medya mesajları ile bana güç veren Milletvekillerimizden, siyasetçilere, iş dünyasına, bürokratlarımıza, muhtarlarımıza, meclis üyelerinden, sivil toplum örgütü temsilcilerine, spor camiasından, futbolculara ve taraftarlarımıza herkese teşekkür ediyor, sevgilerimi yolluyorum.Doktorumun ifadesine göre tam zamanında bir ameliyat geçirdim. Ciddi bir riskin eşiğinden döndüm.

Sağlık durumum gayet iyi. Hafta sonu Ereğli’ye geleceğim ve tedavi sürecim Ereğli’de devam edecek. Tekrar eski sağlığıma kavuşarak, iş insanı olarak kentimize istihdam sağlamak, spor camiasına da her zamankinden daha güçlü bir şekilde hizmet etmek en büyük temennim. 
Hepinizi seviyorum. İyi ki varsınız. Saygı ve sevgilerimle. "dedi