AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Cumhuriyetin ilk şehri Zonguldak'ta Cumhuriyetimizin 100. Yılında ve Türkiye Yüzyılında Yüz Yüze 100 Program mottosuyla   100 temalı programlar gerçekleştireklerini açıkladı.  

Mustafa Çağlayan tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Kıymetli Hemşehrilerim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşları ile birlikte 100 yıl önce kurmuş oldukları Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bugünlerde, Cumhuriyetimizin ilk şehri Zonguldak’ımızda, Cumhuriyetimizin 100. Yılında ve Türkiye Yüzyılında Yüz Yüze 100 Program mottosuyla ilçelerimizle beraber 100 temalı programlar gerçekleştireceğiz. Cumhuriyetimizin 100. Yılını Cumhuriyetimizin öznesi cumhur ile yani milletimiz ile kutlayacağız. Ülkemizin her dönem enerjide lokomotifi olmuş Zonguldak’ımızda; güçlü, birlik ve beraberliklere her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Türkiye Yüzyılında enerjinin başkenti unvanını korumaya devam eden şehrimizde, mevcut Ak Partili ilçe ve belde belediyelerimizi koruyarak, toplamda 7 ilçe 17 beldemizi Ve Zonguldak’ımızı Gönül ve Hizmet belediyeciliği ile taçlandırmak istiyoruz. Teşkilatlarımız ve halkımızla beraber Cumhuriyetin 100. Yıl dönümünü dolu dolu programlarla geçireceğiz. Dün olduğu gibi bugünde halkımızla iç içe hep birlikte olmanın örneklerinden birini bu programlarla icra etmiş olacağız. Her fırsatta milletimiz ile gönül gönüle olacağız. Hep birlikte mazlumlara umut olacağız.Kan ve göz yaşından değil,

Mehmet Göze Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e veda ziyaretinde bulundu! Mehmet Göze Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e veda ziyaretinde bulundu!

Huzur, Adalet ve Barıştan yana olacağız.

HEP İLERİ diyerek Cumhuriyetimizi Türkiye Yüzyılı ile taçlandıracağız.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, Atalarımızın kurduğu ilk devletten bugüne kadar Şehadete yürümüş aziz şehitlerimizi, ülkemizin lokomotifi olmuş tüm maden şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılının tüm dünyada kanın ve gözyaşının durmasına vesile olmasını diliyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

Türkiye Yüzyılı hayırlı olsun."