Adaylığını sosyal medya hesabından duyuran Serkan Akal şu ifadelere yer verdi: “1994 1999 yılları arasında İl Kadrosunda, 1999-2015 yılları arasında da 10 yılı Süper Lig olmak üzere Zonguldak Hakemliğini en üst düzeyde onurla ve gururla temsil ettim. Bu kariyerimde emeği olan Sayın Sadi ALTINOK, Sayın Feyyaz AKI, Rahmetli İsmail KAYIK, Sayın İlkay GÜNER, Sayın Salih TÜRKTUNÇ, Rahmetli Bülent YAVUZ, Sayın Vedat Vecdi AKÇA, Sayın Cem PAPİLA, Sayın Erol PESEN, Sayın Oğuz SARVAN, Sayın Yüksel OKÇUOĞLU ve ismini unuttuğum olduysa mazur görsün herkese şükranlarımı sunuyorum.

Zonguldak Spor Basket 67 katılım ücretini ödedi! Zonguldak Spor Basket 67 katılım ücretini ödedi!

Bilindiği gibi 2015 yılında büyük bir haksızlıkla çıkarıldığım Süper Lig Yardımcı Hakem Kadrosundan sonra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin hakkımda ve lehime EMSAL-PİLOT karar vererek kusurlu olanın TFF,MHK ve Tahkim Kurulu olduğunu açıklamıştır. 
Bu karar bilindiği gibi 8 Mart 2021 de önceki TFF ve MHK yönetimleri tarafından çıkartılan Sayın Cüneyt ÇAKIR dahil 21 kişi için Emsal karar olarak kullanılıp, başvuru yapmayan 10 kişi dahil toplam 31 kişinin TFF deki ilgili görevlerine dönmelerine önemli katkı sunmuştur.
Saygıdeğer hakem camiası, tüm hakemlik hayatım boyunca Zonguldak Futboluna önemli katkılar sunup, ili Hakemlik alanında en üst düzeyde başarıyla temsil ettim.

Zonguldak’ta futbol ve hakemlik alanındaki tüm sıkıntıları bilen biri olarak tecrübelerimle daha fazla katkı sağlamayı hedefliyorum.

Bu vesileyle İl Hakem Kurulu Başkanı Sayın Dr.Evren Atış beyle yaptığım konuşma ve bilgilendirme sonucunda Zonguldakta yaşanan olumsuzluklara çok daha büyük katkı sağlamak, başta il hakem kurulu ve tüm taban birlikleriyle koordineli çalışan ekip ruhuyla bir karar vermiş bulunmaktayım.

Şubat 2024’te yapılacak olan TFFHGD Zonguldak Şubesi Dernek Başkanlığına adayım. ”dedi