Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva’nın komaya girdiği açıklanmıştı. Çok geçmeden kötü haber geldi. Türk dünyasının önemli isimlerinden olan Paşayeva’nın hayatını kaybetmesi büyük üzüntü yarattı. Paşaveya daha önce Zonguldak'a gelerek, Zonguldak Türk Ocağı’nın konferansında konuşmuş şehit ailesinin ziyaret etmişti.
45 yaşındaki Milletvekili Ganire Paşayeva, 7 yıl boyunca muhabirlik ve sunuculuk yaptı. 6 Kasım 2005 günü yapılan meclis genel seçimlerine bağımsız aday olarak katılan Paşayeva, Tovuz milletvekili olarak Azerbaycan Milli Meclisi'ne girdi. Azerbaycan Milli Meclisi'nin 3’üncü, 4’üncü, 5’inci ve 6’ıncı dönem milletvekili olan Paşayeva, ayrıca Azerbaycan Milli Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı olarak görev yapıyordu.

ŞEHİT GÖKSAL CİN’İN AİLESİNİ ZİYARET ETMİŞTİ
Öte yandan, 2016 yılında bir dizi ziyaret ve etkinlik için Zonguldak’a gelen Azerbaycan Milli Meclisi Ganire Paşayeva Türk Ocağı’nın düzenlediği konferansa katılmış ve büyük ilgi görmüştü.
Paşayeva  daha sonra beraberinde Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun ile birlikte Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’ya yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Göksal Cin’in ailesini ziyaret etmişti. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Paşayeva, "Azerbaycan’da şehit haberini duyduğumuzda üzüntü yaşıyoruz. Ben inanıyorum ki birlik beraberlik içinde bu terör son bulacak" diye konuştu.

Şehidin evindeki taziye ziyaretini tamamlayan Ganire Paşayeva ve beraberindekiler, ardından Göksal Cin’in mezarını ziyaret etti. Burada şehit için dua eden Paşayeva, şehidin annesini de bir an olsun yalnız bırakmadı.

Kerem Ökten açıkladı! Karadeniz bölgesi şanslı! Kerem Ökten açıkladı! Karadeniz bölgesi şanslı!

Z HABER olarak kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz.