banner3

banner17

“Beş yerden maaş alıyor olabilirsiniz ama millet aç kardeşim millet aç!”

Zamlara tepkisi sert oldu; “Evine götürdüğü ekmek parasına göz dikmek, zam üstüne zam yapmak hangi vicdana sığar, hangi ahlaka sığar”
Zonguldak 01.07.2021, 09:52
600
“Beş yerden maaş alıyor olabilirsiniz ama millet aç kardeşim millet aç!”

DEVA Partisi Zonguldak Başkanı Fatih Keleş yapılan son zamlar sonrası tepkisini dile getirdi.  Zama zam yapıldığını belirten Keleş açıklamasında milletin çaresiz bırakıldığını söyledi.
İŞTE O AÇIKLAMA;
İnsanımızı salgın değil, vicdanını yitirenlerin mahkum ettiği yokluk öldürecek. 
İnsanlar perişan halde ev geçindirmek için gece gündüz çalışarak helal para kazanmak için uğraşırken, çocuğuna eve giderken bir çikolata alamamanın üzüntüsünü yaşarken, evine götürdüğü ekmek parasına göz dikmek, zam üstüne zam yapmak hangi vicdana sığar, hangi ahlaka sığar. 

Zonguldak’ta müjde üzerine müjde açıklıyorlar. Her geldiklerinde milyonlarca metreküp gaz bulduklarını ilan ediyorlar. Zonguldak'tan Ankara'ya giderken zamma zam koyuyorlar. Her ay doğalgaza zam yapıyorlar, temmuz itibariyle de yüzde 12 ZAM! 

Doğalgaz yetmez diyerek, elektrik zammına da bir yüzde15 koymuşlar. 
Bu arkadaşlar asgari ücretin yoksulluk sınırının altında olduğunun farkında değiller. Bunlar millet ne halde bilmiyorlar. Birileri onlara saraylar, yalılar, yatlar, katlar sunmuş olabilir. Beş yerden maaş alıyor olabilirsiniz ama millet aç kardeşim millet aç! 
El insaf! 
El insaf! 
El insaf!”

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (1)
Günay maltepe 1 ay önce
Siz 1980 li yılları hiç görmediniz her halde herşey kara borsa idi hey gidi günler hey isterlerse satıyorlardı un yok şeker yok tüp zaten yok
Günün Anketi Tümü
Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı
29°
açık
Gelişmelerden Haberdar Olun
@