banner3

banner17

Aman dikkat! Dezenfektan gibi görünüyor!

Aman dikkat! Dezenfektan gibi görünüyor!

Zonguldak 18.10.2020, 14:14
138
Aman dikkat! Dezenfektan gibi görünüyor!

Zonguldak Valiliği, dezenfektan görünümlü alkollü içki satışlarına karşı vatandaşları uyardı. Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle:

Korona salgını nedeni ile vatandaşların dezenfektan kullanımını fırsat bilen bazı şahısların dezenfektan şişelerinde sahte alkol satışı yapması üzerine Zonguldak Valiliği vatandaşları uyardı.

Yapılan uyarıda;
“Covid-19 salgınının baş göstermesi ile birlikte artan dezenfektan kullanımını fırsat bilen kimi şahısların, dezenfektan görünümlü sahte içki satışına yönlendikleri bilgisi alınmaktadır. Yapılan kontrollerde piyasada bulunduğu tespit edilen ve örnekleri gösterilen sağlık malzemesinin tekel bayii, büfe gibi yerlerde satışları için izin alınıp alınmadığı kontrol edilecektir. Söz konusu malzemeler ele geçirildiğinde İl-ilçe Tarım Müdürlüklerinde ürünün Sağlık Bakanlığı'ndan alınmış izinli satış ve üretim listesinde olup olmadığı belirlendikten sonra içeriği incelettirilerek usulsüzlüğü tespit edilen şahıs ya da işletmeler hakkında adli işlemler başlatılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)