Tüm hazırlıklarını puan ve puanlar üzerine tamamlayan Kırmızı-lacivertli temsilcimiz, Zonguldak'tan ayrılarak karayolu maçın yapılacağı yer olan İstanbul’a hareket etti. 
Esenler Erokspor ile temsilcimiz Zonguldak Kömürspor arasındaki karşılaşma 27 Ocak Cumartesi günü (Yarın) saat 14.00’da Esenler Erok Stadı'nda oynanacak.
5 OYUNCU KAR SINIRINDA
Temsilcimiz Zonguldak Kömürspor’da 5 oyuncu sarı kart ceza sınırında bulunuyor. 3’er sarı kartları bulunan orta saha Mümin Uyar, orta saha Fırat Sarı, Sağ kanat Necmi Çoban, golcü Mehmet Gürkan Öztürk ve golcü Yusuf Buğra Koşal, Esenler Erokspor maçında kart görmeleri halinde cezalı duruma düşecek ve 31 Ocak Çarşamba günü Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nda oynanacak  Afyonspor maçında forma giyemeyecekler. 
KÖMÜRSPOR 12 PUANLA 17. SIRADA
Temsilcimiz Zonguldak Kömürspor ligde oynadığı 19 maçta 3 galibiyet, 6 beraberlik, 10 mağlubiyet ile 3 puanın silinmesi ile birlikte 12 puanla 17. sırada alıyor. Kırmızı-lacivertli temsilcimiz 19 maçta kalesinde 30 gol görürken, rakip filelere ise 18 gol attı.
ESENLER 49 PUANLA LİDER
Lider Esenler Erokspor, ligde oynadığı 20 maçta 16 galibiyet, 1 beraberlik, 3 yenilgi olmak üzere topladığı 49 puanla lider durumda. Lider 20 maçta kalesinde 14 gol görürken, rakip filelere ise 43 gol attı. 
PUAN DURUMU