Atınç Kayınova, Ak Parti kurmaylarına seslenerek Selim Alan’ın aklından sıyrılmaya ve akl-ı selim davranmaya davet etti.

Zonguldak’ın coğrafi şartları nedeni ile bu çalışmaların aynı anda yapılmasının sorun yaratacağını belirten Kayınova yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“AKP kurmaylarını Selim'in aklından sıyrılıp aklı selime davet ediyorum.

Dün Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'ın ağzından 3 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirilen lauvar alanı projesi'nin TOKİ tarafından onaylandığını ve en kısa zamanda ilk kazmanın vurulacağını yerel basından okuduk.

Zonguldak ADH’de yaşanan ölüm ve ihmal iddiaları şok etti! Zonguldak ADH’de yaşanan ölüm ve ihmal iddiaları şok etti!

Coğrafi şartları zaten sıkışık olan şehir merkezinde lavar alanı inşaatı, merkez çarşısı inşaatı, Fevkani köprüsünün yıkımı ve yıkım sonrası imalatlarının hepsinin bir arada yapılması yaşamın gerçekleri ile uyuşmaz.

Zaten yaşlı ve emekli şehri haline gelmiş bu şehirde sadece trafik ya da sosyal ve ticari yaşamı değil her türlü olağan günlük yaşamı, olası acil durumlardaki aksiyonları olumsuz etkileyeceği açık olan bu sevdadan vazgeçin.

Tüm şehri, işçisini, memurunu, öğrencisini, esnafını, gencini, yaşlısını, emeklisini sırf ben yaptım oldu demek için yıkmaya çalıştığınız köprünün altında bırakacaksınız.

Kış şartları başlamak üzere, ihalenizdeki şartnameye göre 90 gün süre demek tam yılbaşı yıkım bitecek demek. Bu kışın sert geçeceği yönünde bilimsel uyarılar var. Bu halkı daha fazla mağdur etmeden kararınızdan vazgeçin.

AKP kurmaylarına son söz niyetine; siyaset halk için yapılır, esnafla ya da CHP ile inatlaşanlara uymadan halk için bu yıkımı durdurun.”