Çaycuma'da avukatlık bürosunda olay! Hem avukatları hem kendini yakmak istedi! Çaycuma'da avukatlık bürosunda olay! Hem avukatları hem kendini yakmak istedi!
Zonguldak Çaycuma ilçesinde 5 yıl önce boşanan ve nafaka borcu yüzünden anlaşma sağlayamayan adam, Av. Ayşegül Özcan ve Av. Beyza Nur Özmekik ile konuşmak isteyince benzin bidonu ile hem avukatı hem kendisini yakma girişiminde bulunmuştu. Konu ile ilgili Zonguldak Barosu açıklama yayınlayarak; “Meslektaşlarımıza mesleki kimliklerinden ve üstlendikleri görevlerinden dolayı yapılan saldırıları kabul etmiyoruz.

Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.

Zonguldak Barosundan yapılan açıklama şu şekilde:

“24.06.2024 tarihinde Çaycuma ilçemizde meslektaşlarımız Av. Ayşegül Özcan ve Av. Beyza Nur Özmekik’in bürolarına nafaka borcu ile ilgili görüşmeye giden bir şahıs, meslektaşlarımıza yaptığı sözlü saldırının ardından benzin döküp kendisini ve meslektaşlarımızı yakma girişiminde bulunmuştur. Olay yerine kolluk kuvvetlerinin intikal etmesinin ardından ikna edilemeyen şahıs için takviye polis ekipleri çağırılmış, saldırılarına devam şahıs, meslektaşlarımızın tabela ve lambalarını sökmüş, ofis kapısını kırarak içeri zorla girmeye çalışmıştır.

Büyük çabalar sonucu kontrol altına alınan şahıs gözaltına alınmış ve Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ivedilikle soruşturma açılmıştır. Toplumdaki şiddet sarmalı ne yazık ki en başta mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelmektedir. Herkesin  bilmesi gerekir ki avukatlar müvekkilleri ile vekalet ilişkisi ile bağlı olup dosyanın tarafı değildirler. Meslektaşlarımıza mesleki kimliklerinden ve üstlendikleri görevlerinden dolayı yapılan saldırıları kabul etmiyoruz. Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Avukatlara yönelik gerek fiziki gerek sözlü saldırılar için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Failin tutuklanıp gereken cezayı alana kadar dosyanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.”

Survivor Göbü parkuru açıldı! Survivor Göbü parkuru açıldı!