Cumartesi günü Şehit Vefa Karakurdu Stadında oynanan müsabakanın ilk yarısı Zonguldak Ereğli Spor’un 3-0 üstünlüğü ile sona erdi. Baştan sona oyun kontrolünü elinde bulunduran Zonguldak Ereğli Spor ikinci yarı da 3 gol daha bularak maçın skorunu 6-0 olarak tayin etti. Zonguldak Ereğli Spor’un gollerini Emre Kartal, Eren Aydoğan, Ayberk Yabanabat, Ogün Kuru ve Rafet Kılıç (2) attı. 
Alınan bu sonucun ardından Zonguldak Ereğli Spor Ereğli 1. Amatör Ligi ikinci sırada tamamlayarak Süper Amatör Lige terfi Play Offlarına direk katılma hakkını elde etmiş oldu. 
Vural “Parayı değil, başarıyı kovalayan bir ekipsiniz” 
Maç sonunda TFF 1. Ligde mücadele eden Yeni Malatyaspor Antrenörü Yılmaz Vural Zonguldak Ereğli Spor’un soyunma odasına görüntülü bağlantı gerçekleştirerek Takım Antrenörü Gürkan Eren’i ve oyuncularını kutladı. Vural “sizi takip ediyorum. Amatör ruhu yakalamışsınız. Parayı değil, başarıyı kovalayan bir ekipsiniz. Hepinizi kutluyor, başarılar diliyorum” dedi. 


Gürkan Eren “inandık, çalıştık ve hep beraber başardık”
Zonguldak Ereğli Spor Antrenörü Gürkan Eren “inandık, çalıştık ve hep beraber başardık. Zorlandığımız anda oldu, rahat maçlarımızda oldu. Tüm oyuncularımı yürekten kutluyorum. Ama henüz her şey bitmedi. Daha yeni başlıyoruz. Bunun sonu inşallah Süper Amatör Lig olur” dedi. 
Kaptan Erbay “Süper Amatör Ligi çok istiyoruz”
Zonguldak Ereğli Spor Takım Kaptanı Eren Erbay ise “hocam ve takım arkadaşlarımı kutluyorum. Bu sene Süper Amatör Ligi çok istiyoruz. İnşallah disiplinden ödün vermeden bunu başaracağız” dedi. 
Kartal “zorlu yollardan geçtik”
Zonguldak Ereğli Spor’da yıllardır forma giyen ve takımın hem futbolcusu hem de Alt Yapı Antrenörlüğü yapan Emre Kartal “zorlu yollardan geçtik. Bu sene takımımızın 10.yılıdır. İnşallah Süper Amatör Lige çıkacağız. Çok çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Takım arkadaşlarımı ve hocamı kutluyorum. Allah bizleri utandırmasın” diyerek duygularını dile getirdi.