Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi ve milli sporcu Sude Nur Basancı, başarılarına bir yenisini ekledi. Sude Nur Basancı, Elite Büyükler Avrupa Muaythai Şampiyonası ve Avrupa Muaythai Açık Kupası'nda mücadele ederek Elite Büyükler Bayan 57 kiloda birinci olarak büyük bir başarı elde etti.

7-17 Aralık tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen şampiyonada Basancı, Avrupa Muaythai sahnesindeki başarısıyla adını duyurarak Türkiye'yi ve ZBEÜ’yü en iyi şekilde temsil etti.

Kilimli'de kaçak maden ocaklarına baskın! Kilimli'de kaçak maden ocaklarına baskın!

 ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, "Öğrencimiz Sude Nur Basancı'nın Avrupa Muaythai Şampiyonası'nda elde ettiği birincilik, üniversitemizin spor alanındaki başarılarını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Sude Nur Basancı, sadece bireysel bir başarı elde etmekle kalmayıp, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'ni de gururlandırmıştır. Sporcu öğrencilerimizin yetenekleri ve azimleri, üniversitemizi ulusal ve uluslararası arenada temsil etme noktasında ne kadar güçlü olduğumuzu göstermektedir. Başarılarından dolayı Sude Nur Basancı'nı ve onu yetiştiren spor hocalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.