Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Batı Karadeniz bölgesinin sağlık üssü olma yolunda hızla ilerliyor. Uluslararası sağlık fuarlarında da adından söz ettirmesi ile Zonguldak’a yüzlerce hastanın tedavi olmak için gelmesi bekleniyor.

Zonguldak'ta jet ski kazası! "İki defa düşünün" Zonguldak'ta jet ski kazası! "İki defa düşünün"

Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan ZBEÜ Hastanesi için: “‘Batı Karadeniz bölgesinin sağlık üssü’ mottosuyla başladığımız yolculuğumuz, artık bölgenin uluslararası sağlık üssü olma yolunda hızla evriliyor. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi’ne Sağlık Bakanlığı tarafından  “Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” verildi.

Hastanemiz deneyimli akademisyen ve hekim kadrosu, her geçen gün yenilenen ve çağı yakalayan teknolojik altyapısı ile artık uluslararası hastaları da kabul etmeye başlayacak.” denildi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Zonguldak ve çevresinde sağlık alanında önemli bir çekim merkezi olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi’nin bölgenin doğal ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlayacağını vurguladı. Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, hem şehrimize hem de ülkemize büyük katma değer katacak olan Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alınmasında emeği geçen hastane yönetimine Başhekim Doç. Dr. Özcan Pişkin nezdinde teşekkür etti.