Dünyanın en popüler video paylaşım platformu olan YouTube üzerinde şu anda bireysel kanal olarak en çok aboneye sahip olan kanal MrBeast, çok zengin bir insan.

Servetini bu platformdan kazanan MrBeast, bu servetini insanlara yardım etmek için kullanıyor ve videosunu çekip yine bu platformda paylaşıyor.

Paylaştığı her video çok kısa bir sürede milyon izlenme alıyor ve hemen hemen her videosu sosyal medyada sükse yaratıyor. Zira imza attığı işler gerçekten yardıma ihtiyacı olan birçok insana yardım ediyor. Yine bu tarz bir video ile karşımıza çıkıyor MrBeast.

Görme engelli 1.000 kişinin tedavisine yardımcı oluyor

MrBeast'in en yeni videosunda, kendisi farklı farklı yerlerden görme engeline sahip 1.000 insan buldu ve ameliyat yoluyla ilk kez dünyayı görmelerine yardımcı oldu.

Hatta bunun da ötesinde MrBeast, bu insanlardan bazılarına 10.000 dolar verdi. Bu videoda gerçekten çok özel ve duygusal hikâyeler yer alıyor.

YouTuber’ın yardım ettiği insanlardan biri, oğlunun yüzünü tekrardan görme yetisine kavuştuğu için çok mutluydu. Bir başka görme engelli insan olan genç Jeremiah için de MrBeast tedavisini karşılamakla kalmayıp üniversite harcamaları için 50.000 dolar verdi.