TFF 2’nci Lig Beyaz Grup 6’ncı haftasında Vanspor Futbol Kulübü, Zonguldak Kömürspor’u konuk etti. Ev sahibi ekibin 1-0 sahadan galip ayrıldığı maçın ardından Vanspor FK Başkanı Feyat Kıyak’ın korumaları ve kulüp yöneticileri ile Zonguldak Kömürspor soyunma odasını bastığı, futbolcuları darp ettiği iddia edildi.

O esnada darp edildiği için hastaneye kaldırılan Egemen Yaylı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak tepkilerini dile getirdi.

CHP'de adaylar belli oldu! İl Başkanı neler söyledi? CHP'de adaylar belli oldu! İl Başkanı neler söyledi?

Vanspor’dan yapılan açıklamaya tepki gösteren Zonguldak Kömürsporlu Egemen Yaylı “Hala yapılan açıklamalarda özür dilenmesi gerekirken, olayı kapama ve basitleştirme durumu söz konusu” dedi.

Egemen Yaylı’nın açıklaması şu şekilde:

"Tahlisiz kelimesi ile başlamam gerekir ama bilerek ve isteyerek yapılan bu ahlaksız saldırı için söylenecek fazla söz bulamıyorum. Ben ve bu işi yapan her futbolcu abi ve kardeşlerimizin tek amacı geleceğimizi daha yaşanır hale getirmek adına onurumuzla ter akıtmaktır.

Hala yapılan açıklamalarda özür dilenmesi gerekirken, olayı kapama ve basitleştirme durumu söz konusu. Tek sorum ciddi bir sakatlık yaşasaydım bunun hesabını kim verecekti, bunu yapan başkan ve yandaşlarını Allah'a havele ediyorum."dedi