CHP Zonguldak eski Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'ın 'Köprüyü yıkan Muharrem Akdemirdir' sözlerine karşılık açıklamalarda bulunarak,"Bir insan lakabının hakkını bukadar iyi verebilir. Kurnazlık da üstüne yok. Şimdide köprünün yıkımını Muharrem Akdemir'e yıktı." dedi

Ebru Uzun'un açıklaması şu şekilde;

"Hele hele açıklamaya bak!

Alaplı Belediyespor Karabük'ün teklifini geri çevirdi! Alaplı Belediyespor Karabük'ün teklifini geri çevirdi!

Bir insan lakabının hakkını bu kadar iyi verebilir. Kurnazlıkta üstüne yok şimdide ihaleyi Muharrem Akdemir'e yıktı. Tamam 2017 'de Muharrem başkan güçlendirme ihalesini yaptı sonra iptal etti doğrudur Esnafa senin gibi diş geçiremedi ,dükkanları belli süre bakım için boşaltın denilen esnaf toplaşıp CHP İl Başkanlığında almıştı soluğu ama bu süreçte toplaşıp AKP İl Başkanlığına gittiklerini göremedik.
Dilinde tüy bitmişmiş..!!
 Hadi Muharrem başkan yapamadı sen yıkmayıp güçlendirseydin ,bizimde dilimizde tüy bitti yıkma demekten. Fevkani köprüyü yeterince konuştuk bu çürük yapı ,artık önümüze  bakalım diyorsun .
Doğru diyorsun yeterince konuştuk ve sen bildiğini okuyorsun ,yıkmaya başladın.
Çürük dediğin köprüyü iş makineleri zor yıkıyor. Yıkım çalışmasına yakından bakan her vatandaş gerçeği görüyor hatta ,işin ehli olduğunu düşündüğümüz kişiler bile ortaya çıkan görüntü karşısında şaşkınlık yaşıyor.İstersen o etrafa kurduğun bariyerleri biraz yükselt, görmeyelim  köprünün demir ağlarla örüldüğünü ,görmeyelim ışıldayan çelik ayakları!!

Evet bundan sonra Fevkani köprüyü konuşmayacağız .Bundan sonra bir araba parasına sattığın köprünün nitelikli hurdasının gerçek tonunu ve ederini konuşacağız ,satmaya çalıştığın diğer yerleri konuşacağız . Çeyizinden getirmedin sonuçta kamu zararı var hepsini konuşacağız. Gözlerini açsınlar demişsin ya ,gözlerimizi dört açtık. Öyle körü körüne ben yaptım oldu diyemezsin."