banner3

banner17

Sezgin Baran Korkmaz tutuklandı!

'Kara para aklama' davasında aranan Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya'da ABD'nin talebiyle tutuklandı.
ULUSAL 20.06.2021, 00:14
258
Sezgin Baran Korkmaz tutuklandı!

'Kara para aklama' davasında aranan Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya'da ABD'nin talebiyle tutuklandı. Avukatı Mehmet Demir, Korkmaz'ın tutuklandığını doğrulayıp "Yargılama Avusturya'da yapılacak" dedi.

Sedat Peker'in videolarının ardından Türkiye'nin en çok konuştuğu isimlerden biri olan İş insanı Sezgin Baran Korkmaz'ın Avusturya'da tutuklandığı iddia edildi.

ABC Gazetesinden Ali Isıyel ve Serkut Bozkurt'un haberine göre, ABD'deki 'kara para aklama' davasında hakkında arama kararı çıkarılan Korkmaz, ABD'nin talebiyle tutuklandı.

Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’a konuşan avukatı Mehmet Demir de Korkmaz’ın, ABD’nin talebiyle Avusturya’da tutuklandığını doğruladı. Yargı sürecinin Avusturya’da devam edeceğini belirten Demir, Türkiye’nin de iade talebi olduğunu söyledi.

Korkmaz'ın İsviçre'den Avusturya'ya bugün geçtiği ve avukatlarının ABD'ye iade sürecinde 'tutuksuz yargılama' talep edeceği öğrenildi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan kara para aklama soruşturması kapsamında malvarlığına el konan Sezgin Baran Korkmaz, hakkında yurtdışına çıkış yasağı kararı alınmadan kısa süre önce yurtdışına kaçmıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı
28°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@