banner3

banner17

Kutoğlu'ndan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'e tepki; "İşiniz gücünüz kolay para"

Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in hasarlı binalarının incelenmesi için İstanbul Teknik Üniversitesi'yle anlaşmasına tepki gösterdi.
ULUSAL 16.07.2021, 14:39
195
Kutoğlu'ndan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'e tepki; "İşiniz gücünüz kolay para"

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Z HABER Köşe yazarı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in hasarlı ana hizmet binalarının incelenmesi için İstanbul Teknik Üniversitesi'yle anlaşmasının ardından tepki gösterdi.
Kutoğlu yapılan gereksiz harcamaya tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:
"Gelde kızma şimdi. Herkes kendi çapında tutturabildigince milletin vergisine göz dikmiş çatır çatır yemeye çalışıyor. Kardeşim İzmire zarar verecek fayların hepsinin boyutları hareket hızları, meydana getirebilecekleri deprem büyüklükleri belli. Bilmiyorsanız biz size bila ücret söyleyelim. Kime ne için 19 milyon veriyorsun yazık değil mi milletin parasına. Ankara İstanbul'da üniversitelerinin etiketini kullanan birtakım akademik zevat kamu kurumlarına, belediyelerine çökmüş zaten yapılmış sıradan işleri ısıtıp ısıtıp milletim paralarını söğüşlemeyi adet edinmişler. Bu düzeni bozan genel müdürleri de görevden aldırmak için her yolu deniyorlar. Arkadaş bu kadar bilgileriniz de bir buluş yapın, nöbete aday olun da ayakta alkışlayalım. Yok işiniz gücünüz kolay para. İzmir belediyesi de bu hatasından bir an önce geri dönmeli. Paranız varsa da yapmanız gereken bina envanterini bir an önce çıkarıp riskli bina ve alanları dönüştürmektir. Ayrıca İzmir de çok güçlü bir yer bilimleri ekibi varken onlarla çalışmamak neyin kafası. Ama bu bütün Türkiye’de böyle, kendi üniversitelerine destek olmazlar, Ankara İstanbul üniversitelerine kesenin ağzını açarlar. Çoğu da sallama proje. Merak edenlere o projeleri tek tek gezdirebilirim. Yanlış köprüler, limanlar havaalanları hepsi de afetlere maruz."

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (1)
Okan Girgin 3 hafta önce
Konus Baskanim Tabiki Birilerinin Zoruna Gidersin
Günün Anketi Tümü
Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı
31°
açık
Gelişmelerden Haberdar Olun
@