Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Nisan ayında müjdesini verdiği 2 bin işçi alımı için kura tarihlerinin ardından başvuru tarihleri de belli oldu.
Zonguldak’tan 1500 Bartın’dan 400 Yenice’den 100 işçi alımında kuralar 13-20 Ekim tarihlerinde çekilecek. 
Kura öncesi başvurular İş-Kur web sitesi ve çağrı merkezi üzerinden alınacak. Konu ile ilgili henüz resmi açıklama yapılmazken TTK işçi alımı başvurularının 11-17 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanıyor.
Başvuruların sonunda şartları karşılayan adaylar için kura listesi yine aynı şekilde İş-Kur web sitesi üzerinden yayınlanabilecek.

TTK kurasına Enerji Bakanı gelecek! TTK kurasına Enerji Bakanı gelecek!

Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımları Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak. İşçi alımı kapsamında yayımlanacak olan ilan ile İŞKUR nihai liste sonucuna göre kura çekilecek.

Başvuru Nasıl Yapılır?
Geçtiğimiz yıllarda yapılan 1500 işçi alımında gece saatlerinden itibaren sıra bekleme görüntüleri tarih olacak. İşçi alımı için başvurular alo 170 ve e-devlet üzerinden online bir şekilde yapılabilecek.

TTK belirttiği Kura çekimi tarihinde Noter huzurunda kura işlemlerini gerçekleştirecek ve adaylarla paylaşacak.

TTK İşçi Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?
2000 İşçi Personel alımı kapsamında yayımlanacak ilana başvurular bazı nitelikler doğrultusunda alınacak. Alımlar pano- ayak üretim işçisi kadrosunda olmak üzere bu kapsamda, adaylardan genel olarak,

Milletvekili Saffet Bozkurt'tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayram mesajı! Milletvekili Saffet Bozkurt'tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayram mesajı!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
18 yaşını tamamlamış ve 32 yaşından büyük olmamak,
En az İlkokul mezunu olmak,
Alım yapılacak olan illerde ikamet ediyor olmak,
Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şartları aranacak.