Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem Dedeman Otel’de düzenlediği proje tanıtım toplantısı ile Zonguldak halkı için yapacaklarını açıkladı.

Tahsin Erdem’in proje tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Milletvekili Eylem Ertuğrul, İl Başkanı Devrim Dural, ilçe başkanları, geçmiş dönem il ve ilçe yöneticileri, önceki dönem milletvekilleri ile birlikte çok sayıda partili katıldı.

"Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem’dir buradan ilan ediyorum."

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu açılış konuşmasında katılan tüm parti yöneticilerine tek tek teşekkür ederek onur ve gurur duyduklarını ifade etti.

Zaimoğlu’nun açıklaması şu şekilde:
“CHP Merkez ilçe başkanı olarak yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte çok onurlu ve gururlu bir gün yaşıyoruz.

Değerli il başkanım ve yöneticileriyle beraber çok güzel bir seçim çalışması yapıyoruz. Sizlerin de oyuyla beraber ön seçimde değerli başkan adayımız sayın Tahsin Erdem belirlendi. Tüm örgüt, birlik, beraberlik içerisinde kenetlendi. Parti adayımıza gece gündüz çalışıyoruz. Bu onuru yaşıyoruz. Böylesine güzel bir çalışma, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde ayrışmadan, bölünmeden 31 Mart akşamı sandıkları patlatacağız. Ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve Zonguldak'a, Zonguldak'ın Belediye başkanı koyacağız. 31 Mart akşamının belediye başkanı sayın Tahsin Erdemdir. Buradan ilan ediyorum”

11 BELEDİYEYİ 13'E ÇIKARDIK! İŞİMİZ GÜCÜMÜZ ZONGULDAK!

CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural da açıklamasında “Sadaka dağıtarak değil haysiyetli yaşam hakkını tüm Zonguldak halkına iade edeceğiz” dedi.

Devrim Dural’ın açıklaması şu şekilde:
“Göreve geldiğiniz gün 11 olan belediye sayımızı Gökçebey ilçemiz ve Gelik beldemizin de Cumhuriyet Halk Partisi ailesine katılmasıyla 13’e çıkartmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Merkez belediyemiz başta olmak üzere yirmi beş seçim bölgesinde zafere ulaşacağımıza inancımız tamdır. Amacı sadece hizmet değil adil hizmet belediyeciliği olan bir anlayışla günübirlik ya da anlık çözüm arayışlarından ziyade kalıcı ve kökten çözüm üreten bir belediyecilik modeli ile halkımızın karşısına çıkıyoruz. Sadaka dağıtarak değil haysiyetli yaşam hakkını tüm Zonguldak halkına iade edeceğiz. Nasıl Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyelerinde sosyal demokrat, halkçı belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiliyorsak Zonguldak merkezi de sayın Tahsin Erdem ile Zonguldak'ın özlediği yana değil halktan yana belediyecilik ile kavuşturacağız. Işimiz gücümüz Zonguldak”

"İktidar vatandaşı hizmetle tehdit ediyor."

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul iktidarın vatandaşı hizmet ile tehdit etmesine vurgu yaparak adil belediyecilik için çağrıda bulundu.

Ertuğrul açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“14 Mayıs’ta seçimi kaybettik. Onlar kazandı ama bir baktılar ki aslında gerçekte bu yalanlar, iftiralar, bu montaj videolar ve göçmenlerin oyu olmasa aslında iktidar bu seçimi kaybeder. Ne yapmam lazım diye düşündü. Güç sahibi yapan sarayda oturan AKP Genel Başkanı benim önce bu muhalefetin oyunu dağıtman lazım dedi. Arkadaşlar iktidar son seçimden sonra da aldığı güç Anayasamızın değiştirilmesi teklif bile edilemez maddelerine kurucu iradenin belirlediği çizdiği çerçeveye saldırılarını daha fazla arttırdı. Bunu nerede görüyoruz? Bunu maalesef Özellikle Milli Eğitim'de görüyoruz. Küçük çocuklarımıza laiklik ilkemizle bağdaşmayacak onları laik, demokratik, sosyal Türkiye'nin hedefinden şaştırmak için mücadele eden kişiler ve uygulamalar görüyoruz ve maalesef Milli Eğitim Bakanı diyor ki siz çatlasanız da, patlasanız da ben tarikatlarla, cemaatlerle, sözleşmeler imzalayacağım diyor. Ne kadar üzücü bir tablo. Daha önceden Türkiye'de Türkiye'deki anayasal düzenin değişmeyeceğinin garantörü olan kurumlar vardır. Arkadaşlar bu kurumlar maalesef bir bir yıpratıldı. Şu an bu karanlık zihniyetin karşısında bütün oyunlara rağmen bütün baskılara rağmen Bütün iftiralara rağmen ayakta duran tek bir kurum var. O da Cumhuriyet Halk Partisi.

 Türkiye'nin bu kötü gidişine dur diyebilmek için Türkiye'nin anayasal yapısına yapılan saldırılara karşı biz dimdik ayaktayız diyebilmek için önümüzde çok güzel bir fırsat var. Bilinçli partililer olarak adaylaşma süreçleri gerçekleşti tüm Türkiye'de adaylar adayı olmuştur. Istediğiniz kişiler aday olmamıştır. Beğenmediğiniz kişiler partiniz adayını aday göstermiş olabilir. Arkadaşlar bu süreç artık geride kaldı. O defter kapandı. Hepimiz bilinçli insanlarız. Bu noktadan itibaren eğer kendinizi iyi bir Cumhuriyet Halk Partili olarak tanımlıyorsa kendinizi Atatürkçü olarak tanımlıyorsak yapmamız gereken şey adaylarımızın yanında dimdik durmak onlara gücümüzden daha fazlasını sunmak. Sadece adaylarımızın çalışması yetmeyecek belediye meclis üyelerimizin il genel meclisi üyelerimizin, örgütlerimizin çalışması arkadaşlar asla yeterli değil. Mücadele ettiğimiz gücün, farkında olmalıyız. Devlet gücüne karşı mücadele ediyoruz. Çünkü iktidar devletin bütün imkanlarını tamamen kendi adaylığının önüne sunmuş durumda.

"Ecevit'e borcumuz var!" Tahsin Erdem yapacaklarını anlattı! "Ecevit'e borcumuz var!" Tahsin Erdem yapacaklarını anlattı!

 Ve şimdi vatandaşlarımızı çok rahat bir şekilde tehdit edeceği gücü kendisinde buluyor. Bana oy verirseniz hizmet var. Oy vermezseniz bakın çekeceğiniz vardır. Istediği kadar baskı yapsınlar. Biz tek yumruk olarak Cumhuriyet Halk Partililer olarak adaylarımızın yanında duracağız ve tüm seçim bölgelerine seçimi kazanmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Biz Zonguldak'ta da bunu yapmaya mecburuz. Tüm beldelerimizde bunu yapmaya mecburuz. Biz demokrat anlayışlı belediyeciliği Zonguldak'ta hakim kılmak zorundayız. Sosyal demokrat belediyecilik ne yapar? Tüm vatandaşlarına asla dil, din, cinsiyet, siyasi görüş, ayrımı yapmadan tüm vatandaşlarına eşit şekilde hizmet getirmeye çalıştık. Toplumun refahını yükseltmeye çalışır, kimseyi ayrıştırmaz ötekileştirmez. Bu anlayışı Zonguldak'ta hakim kılmak zorundayız. Ve bu anlayışı hakim kılacak harika bir ekibimiz var Tahsin Erdem başkanımız var. Belediye meclis üyelerimiz var. Şuna inanıyorum ki şuna inanıyorum ki üstün bir çalışma sergiliyorlar. Örgütlerimiz çok iyi çalışıyor. Hep beraber sadece Zonguldak merkezde değil Türkiye diyeceğiz ki Cumhuriyet Halk Partisi burada. Dimdik ayakta ve eskisinden daha güçlü. Ve iktidara yürüyoruz. Bunun mesajını vermenin yolu çalışmak, çalışmak, çalışmak”

BAŞARININ 5 FELSEFESİ! SANDIKLARI PATLATACAĞIZ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz başarının 4. felsefesi olarak Erdemli belediyecilik vurgusu yaptı.

Deniz Yavuzyılmaz yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:
“Zonguldak'ta inşa etmeye çalıştığımız başarının birinci aşaması yani biraz tabii espriyle de karışık Karadeniz'in denizi aşamasıydı. Siz beni milletvekili yaptınız, seçtiniz. Deniz aşamasını birlikte gerçekleştirdik. Sonraki adım biraz daha hareketlendirelim dediniz Ereğli bölgesinden bir milletvekili daha seçtiniz. Ve denizden eylem aşamasına geçti. Eylem vekilimizi seçtik. Ve il başkanlığı seçiminde de o eylem aşamasından da devrim aşamasına geçtik. Sayın Devrim Turan'ı seçtik. Değerli dostlar, şimdi dördüncü aşamadayız. Dördü tahmin edebilirsiniz. Dördüncü aşama bu üç aşamanın felsefesi. O da nedir? Erdemli Belediyecilik. Sayın Tahsin Erdem gelelim beşinci aşamaya. Beşinci aşama değerli dostlar sandık aşaması. Işte sandıkları patlatma aşaması görevi de tabii ki sizlerin. O görevi de siz başaracaksınız. Değerli dostlar, biz genel başkan yardımcısı olarak tabii aranızda bulunurken kimi teşkil ediyorum? Aynı zamanda size gönülden selamlarımı gönderen bugün konuşarak değerli başkana da karizmatik başkanıma selamlarımı gönderiyorum diyerek benim gönderen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Özgür Özel'i temsilen buradayız Değerli dostlar, İstanbul'da başardık, Ankara'da başardık, Adana'da, Antalya'da, Mersin'de başardık. Şimdi sıra Zonguldak'ta diyorum, laf çok iş, kamyon, ileri Zonguldak diyoruz. Tahsin Başkan'ım Değerli belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerim değerli Atatürkçüler, yolumuz açık olsun.”

YEDİ DÜVELE MEYDAN OKUDUK. YİNE BAŞARIRIZ!

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem seçimi kaybetmenin yılgınlık yaratmaması gerektiğini belirterek kazanmak için asla vazgeçmeyeceklerine vurgu yaptı.

Tahsin Erdem'in açıklaması şu şekilde:

"Ben sadece şunu hatırlatmak istiyorum. Biz bir önceki gelen seçimi kaybetmiş olabiliriz. Biz bir önceki yerel seçimi de kaybetmiş olabiliriz. Bu bizde asla bir yılgınlık yaratmamalı arkadaşlar. Yedi düvele meydan okuyan bir kuşağın evlatları olarak yedi düvele meydan okuyup cumhuriyeti kuran bir kurucu felsefenin evlatları olarak asla siyasi bir uyuşukluğa mahal veremeyiz. Biz hiçbir zaman demokrasi özlemimizden laiklikten, özgürlükten asla vazgeçemeyiz. Biz Biz küllerinden yeni doğan bir milletiz. Bunu dün yaptık. Bugün de yapabiliriz arkadaşlar"

İŞTE PROJELER:

 • KENT LOKANTASI (Emeklilere ucuza yemek)
 • 5 YILDA 5 KREŞ (Çocuklar için 5 mahallede 5 kreş)
 • SÜT BEBESİ (ihtiyaç sahibi çocukların aylık süt ihtiyacı ücretsiz)
 • ÜRETİCİ PAZARI (Ev kadınlarının evde ürettiklerini satabileceği alan)
 • YAŞLI SOSYAL DESTEK BİRİMİ (yaşlıların tüm ihtiyaçlarını karşılamaları için belediye desteği)
 • ENGELSİZ KENT (Engelli vatandaşlara ilk 3 ton su ücretsiz geri kalan kullanımda indirim)
 • GAZİ ve ŞEHİT YAKINLARINA (Su kullanımında yüzde 90 indirim)
 • SOKAK HAYVANLARI (Barınak ve mama ihtiyaçları karşılanacak, belediyede hayvan birimi kurulacak)
 • KADIN DESTEK OFİSİ (Şiddet gören veya sosyal ihtiyaç duyan tüm kadınlara destek)
 • KARAELMAS İSTİHDAM VE KARİYER OFİSİ (İşsiz gençlere kariyer planlaması ve iş bulmada destek)
 • SOSYAL ASİSTAN (Vatandaşların problemlerinin çözülmesi için asistan desteği)
 • FESTİVAL VE KONSERLER 
 • ZONKART (Ulaşım alışveriş ve belediye hizmetlerinde tek kart)
 • İNŞAAT VE ONARIM ATÖLYESİ 
 • AHŞAP ATÖLYESİ
 • DEMİR ATÖLYESİ
 • PARKE TAŞI ÜRETİM ATÖLYESİ
 • BETON SANTRALİ
 • ASFALT PLENT TESİSİ
 • GAZİPAŞA CADDESİ TRAFİĞE KAPATILACAK
  (Peyzaj düzenlemesi-Kadıoğlu mozaikleri)
 • ORTA KAPUZ VE TERSANE PROJESİ
 • KIZLAR PLAJI
 • SEYİR ALANLARI (Gençler için sosyalleşme alanları)
 • SOSYAL TESİSLER (Uygun fiyatlı belediye kafeleri)
 • YENİ DOLMUŞ DURAKLARI
 • KAFETERYA VE HALK EKMEK SATIŞ NOKTASI
 • KAPALI PAZAR ALANI
 • CUMHURİYET PARKI
 • TÜM İHALELER CANLI YAYINLANACAK

Editör: U. G.