banner3

banner17

Zeki Tosun şehit madencileri andı

"Radikal kararlar aldık"
SİYASET 02.03.2021, 14:14 02.03.2021, 18:55
279
Zeki Tosun şehit madencileri andı

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, 3 Mart 1992 yılında TTK Kozlu Müessese Müdürlüğünde meydana gelen ve 263 Maden işçisinin hayatını kaybettiği Grizu faciasının 29. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, Şehit Madencileri andı.
Tosun, mesajında, madenciliğin doğası gereği en tehlikeli mesleklerden biri olduğunu belirtti.
Madencilerin geçimlerini sağlayabilmek için tehlikenin bilinciyle zor koşullar altında büyük emek harcayarak çalıştıklarını bildiklerini ifade eden Tosun, şunları kaydetti:
“Bu yüzden madencilerimizin daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlayarak iş kazalarının önüne geçmek iş güvenliğini artırmak için AK Parti iktidarı olarak radikal kararlar alıp maden kanununda ve İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı uygulamalarında değişiklikler yapıp uygulamaya koyduk. Dünya madencilik tarihinin en büyük maden kazalarında biri olan Soma faciasının ardından ikinci sırada yer alan ve 263 madencimizin hayatını yitirdiği Kozlu grizu faciasının 29. yıl dönümündeyiz. Yerin yüzlerce metre altında madencilerimizin birlikte verdikleri mücadelenin herkese örnek olmasını diliyorum. Bu tür faciaların tekrar yaşanmaması temennisiyle iş kazalarında hayatını kaybeden tüm madencilerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum.”

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (1)
Meftun 4 ay önce
Şehit Madenciler için verilen teklifi Red ettiniz halen nasıl açıklama yapıyorsunuz anlamıyorum
Günün Anketi Tümü
Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi? Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi?
25°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@