Önümüzdeki haftalarda yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S23’ü tanıtacak olan Samsung, geçtiğimiz aylarda kullanıcıların kendi cihazlarını kendilerinin tamir etmesini sağlayan bir uygulama başlatmıştı. Bu uygulama ilk başta Galaxy S20, Galaxy S21 serilerine ek olarak Galaxy Tab S7+ gibi modellere gelmişti.

Güney Koreli teknoloji devi, sonrasında yaptığı açıklamalarda programın, diğer cihazlara gelerek genişleyeceğini de duyurmuştu. Bugün ise bu konuda gelişme yaşandı ve birçok yeni Samsung ürününe ‘kendin tamir et’ uygulaması geldi.

Yeni Program, Galaxy S22 Serisine Geldi

Samsung, bugün yaptığı bir duyuruyla tamir programının kapsamındaki cihazları genişlettiğini açıkladı. Buna göre artık Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra telefonlarına sahip kullanıcılar da hizmetten yararlanabilecek.

Uygulamanın toplamda beş Galaxy cihazına geldiğini de ekleyelim. S22 serisi dışındaki iki cihaz ise bilgisayarlar. Teknoloji devine göre Galaxy Book Pro 15 ve Galaxy Pro 360, tamir uygulamasının kapsamına bugün itibarıyla eklendi.

Samsung’un iFixit ortaklığıyla çıkardığı bu uygulama, kullanıcıların kendi tamirlerini yapmak için batarya, ekran, parmak izi sensörlü güç tuşu, arka kapak ve daha birçok orijinal yedek parçayı almasına olanak tanıyordu. Ayrıca iFixit üzerinden tamir için rehberlere de ulaşmak mümkündü. Apple’ın da geçtiğimiz aylarda benzer bir uygulama başlattığını belirtmekte fayda var.