Adalet Bakanı Yılmaz Tunç duyurdu! Antalya’da yaşanan teleferik kazasında 5 tutuklu! Adalet Bakanı Yılmaz Tunç duyurdu! Antalya’da yaşanan teleferik kazasında 5 tutuklu!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye İş Kurumu'na (İŞKUR) yapılan başvurular arasından kura ile 8 bin işçi alımı yapılacağını açıkladı. İşçi alımı için başvurular İŞKUR aracılığı ile alınmıştı. Sağlık Bakanlığı İŞKUR işçi alımı kura tarihleri de belli oldu.
MÜLAKAT YAPILMAYACAK
Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi işlemleri, canlı olarak ekranlara gelecek. Kura çekimi sonucunda ismi çıkan adaylar herhangi yazılı sınav veya mülakat uygulanmadan doğrudan ataması yapılacak. Adayların yaş, eğitim ve meslek grupları için belirlenen özel-genel şartları sağlaması gerekiyor. İlgili meslekle ilgili ataması yapılan ancak başvuru şartlarını sağlamadığı tespit edilen adayların işlemleri iptal edilecek. Kura çekimi tamamlandıktan sonra asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, yhgm.saglik.gov.tr adresinden paylaşılacak. 
SAĞLIK BAKANLIĞI 8 BİN İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?
Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde istihdam edilecek 8.000 işçi alımı kurası 3-4 Nisan tarihlerinde yapılacak.
Editör: Şeyma Kaya