Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 5 bin ton asfalt dökülerek yeniden pazar esnafının hizmetine sunulan Ereğli’nin en yoğun semt pazarı Cumartesi Pazarı bölgesini ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla görüşen Başkan Posbıyık, kendi öz imkanlarıyla Zonguldak bölgesinde asfalt döken tek belediye olduklarını söyledi. Pazarcılar Odası Başkanı Fehmi Taşkın ve Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Dursun Kertlez yapılan hizmet için teşekkür etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve ilgili daire müdürleriyle birlikte 5 bin ton asfalt dökülerek esnafın yeniden hizmetine sunulan Cumartesi Pazarı bölgesinde esnaf ve alışveriş için gelen halklı ziyaret etti.

Esnafları tek tek ziyaret ederek hayırlı olsun diyen Başkan Posbıyık, vatandaşlarla da görüşerek memnuniyetlerini sordu. Özellikle yerel üreticilerin satış yaptığı Köylü pazarında yoğun ilgiyle karşılaşan Başkan Posbıyık, Ereğli halkının belediye hizmetleri konusunda yüzlerini güldürmeye devam edeceklerini söyledi.

“Erdemir içindeki hazine arazileri OYAK’a peşkeş çekiliyor” “Erdemir içindeki hazine arazileri OYAK’a peşkeş çekiliyor”

Vatandaşların fotoğraf çektirme taleplerini de yerine getiren Başkan Posbıyık, ziyaret sonrası şunları söyledi:

“Pazaryerini komple, köylü pazarı dahil asfaltladık. Buradan şikayet alıyorduk. Özellikle esnaf su birikintileri nedeniyle şikayette bulunuyordu. Bütün giderleri yeniledik, 5 bin ton bu bölgeye asfalt döktük. Tuhafiyeciler Odası ve Pazarcılar Odası ile el ele verdik buradaki sorunu çözdük. Aynı zamanda Echomar Hastanesi Acil önünde sıkıntılar çekiliyordu, komple bu hattı da asfaltladık. Kendi öz imkanlarıyla Zonguldak bölgesinde bu derece asfalt döken tek belediyeyiz. Halkımızın belediye hizmetleri konusunda yüzünü güldürmeye devam edeceğiz.”

Pazarcılar Odası Başkanı Fehmi Taşkın ve Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Dursun Kertlez yapılan hizmet için teşekkür etti.