Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın Basın Danışmanı ve Zonguldak Çevre Koruma Derneği Başkanı Ahmet Öztürk, Fevkani Köprü’nün yıkımı ile ilgili basın mensuplarına yüklendi. Öztürk, konuyla ilgili yaptığı paylaşımında, “Tarih toplumdaki yılgınlıktan istifade edip bir anıt yapıyı yıkan yöneticileri de, adına gazete denen müsvedde parçalarında yalan yanlış yazılarla algı operasyonu yürüten muharrir bozuntularını da, sessiz kalan sözde muhalefeti de mutlaka bir kenara not ediyor.” şeklinde ifadeler kullandı. 

Zonguldak'ta Cuma namazında vatandaşlar tepki gösterdi! Zonguldak'ta Cuma namazında vatandaşlar tepki gösterdi!

Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) Başkanı Mustafa Emen, Öztürk’ün yaptığı bu çirkin ve hadsiz paylaşımla ilgili yaptığı açıklamada, “Kendine gel Öztürk. Fevkani Köprüsü ile ilgili eleştiri hakkın olabilir, buna diyeceğimiz yok ancak gazeteci meslektaşlarımızın tamamını bu kadar çirkin ifadelerle zan altında bırakma hakkını sana kim veriyor? Bahsettiğin gazete müsveddeleri de sensin, muhabir bozuntusu da sensin! Bu sözlerin tamamını sana iade ediyoruz.

Bu açıklamayla tüm meslektaşlarımızın tamamını aynı kefeye koymanı şiddetle kınıyoruz.  Kaldı ki, geçtiğimiz günlerde meslektaşlarımız, kendilerine ‘Satılık’ deme cüretini gösteren köprü altı esnafının sesini dahi her zaman duyurmaya çalıştık. Devletin dördüncü gücü olan medya çalışanlarının hiçbirine bu tür yakıştırmalar yapamayacağınızı hatırlatır, basını hedef almanızın da anlamsız olduğunu belirtiriz. Olaylara tarafsız bir şekilde yaklaşmaya çalışan ve olayları olduğu gibi kamuoyuna yansıtan gazeteci arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu da ifade ediyoruz. Çevre Koruma Derneği Başkanı olarak bu tür ifadeleri ve basını hedef almanızı KGD Yönetim Kurulu olarak protesto ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.