Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı yapacak! Son gün 31 Mayıs! Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı yapacak! Son gün 31 Mayıs!
2015 ile 2020 yılları arasında Zonguldak İl Özel İdaresi’nde satın alma işlerinde usulsüzlük yaptıkları ve zimmetine para geçirdikleri iddiası ile yargılanan Sabri A. Kenan S. ve Yener U. hakkındaki davada yeni gelişme yaşandı.
Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda kamu kurum ve kuruluşlarında dolandırıcılık, rüşvet, resmi belgede sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve görevi kötüye kullanma iddiasıyla 32 şüpheliye yönelik operasyon düzenlendi. Kastamonu merkezli Ankara, Çankırı, Zonguldak ve Isparta’da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda 32 şüpheli gözaltına alındı. Kastamonu’da emniyetteki işlemleri tamamlanan 8 şüpheli sorgularının ardından serbest bırakılırken, 24 şüpheli ise adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan 24 şüpheliden B.Y., C.Y., M.M.Y., İ.P., E.K., S.Y., M.B., E.Ö., C.G. ve S.T. tutuklanırken, 14 şüpheli de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.