Sabri Kalafat Ronaldinho ile buluştu! Sabri Kalafat Ronaldinho ile buluştu!

CHP önceki dönem il yöneticisi ve belediye meclis üyesi Olcay Can 7 aday adayı ile ön seçim yapılması gerektiğini belirterek kararın parti içerisinde kan davasına dönüşebileceğini ifade etti.

Olcay Can ayrıca 3 aday adayı ile ön seçim kararını zafer gibi görenlerin parti içi demokrasiye balta vurduğunu ifade etti.

Can’ın konu ile ilgili yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

4 ADAY GÖRMEZDEN GELİNDİ!

“Parti Meclisimizin dün akşam yayınladığı karar kesinlikle kabul edilebilir bir karar değildir. Anket sonrası önde görünen 3 aday adayı ile ön seçime gitmek diğer 4 aday adayına yapılan haksızlıktır. 4 aday adayımız açıkça görmezden gelinmiştir.

Öncelikle eğilim yoklaması yapılıp bundan çıkan birbirine yakın aday adaylarının halk arasında ankete sokulup ondan çıkan sonuca göre belirlenmesi daha sık ve anlaşılır olurdu. Sonuçta CHP içinde bir seçim değil kentimize bir belediye başkanı seçilmesi olarak değerlendirilmelidir.

ZAFER NARALARINDA SORU İŞARETLERİ YOK MU?

3 aday ile ön seçim kararını zafer gibi görenler bu yönde açıklama yapanlar parti içi demokrasiye zarar vermektedir. Daha önce aday olan arkadaşlar yaşça büyüklerimiz, bu süreçte ön seçim zafer olarak algılaması daha önceki aday adaylığı sürecinde bir kere bile ön seçim dememesi soru işaretleri teşkil etmiyor mu?

Partimize ve Zonguldak’a demokrasi örneği göstermek için 3 adaylı ön seçim yerine 7 adaylı bir ön seçim kararı alınmalıdır. Partimizin 2 bin 500 üyesi belediye başkan adayını belirleyecekse aynı şekilde meclis üyelerini de belirleyecek şekilde oylama yapmalıdır.

Bu konuda bir Cumhuriyet Halk Partili olarak tavrımız nettir.”