Sahaya böyle çıktılar! Bu boyaların anlamı ne? Sahaya böyle çıktılar! Bu boyaların anlamı ne?

2019 yılında eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından hayata geçirilen ara tatil uygulamasının, bundan sonra bölge ve illere göre yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı'nın çalışma başlattığı belirtildi.

BAKAN TEKİN: "ARA TATİL BÖLGESEL OLARAK UYGULANABİLİR"

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin daha önce tatil ile ilgili gelen “Bu yıldan sonra ara tatil uygulaması kaldırılacak mı?” sorusu üzerine, “Velilerden, öğretmenlerden ve öğrencilerden böyle bir talep gelirse bakarız. Bu yılkini gördükten sonra bir değerlendirme yaparız. Görelim, bakalım eğer öyle bir olumsuzluk varsa biz de gereğini yaparız. Benim kişisel kanaatim, Türkiye çapında değil bölgesel olarak uygulanabilir. Her il bazlı, iklim koşulları olarak, coğrafi mesafeler uzaklıklar bunlar göz önünde bulundurularak bu inisiyatifler valiliklere bırakılabilir” yanıtını vermişti.

Edinilen bilgilere göre, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hali hazırda devam eden ara tatil uygulamasının bu yıl gözlemlenmesi ve değerlendirilmesinin ardından gelecek yıllarda uygulanıp uygulanmayacağı konusunda karar verilmesi öngörülüyor.

BÖLGELERE VE İLLERE GÖRE ARA TATİL UYGULAMASI

İlköğretim ve ortaöğretimde ara tatil uygulamasının devam etmesi halinde Bakanlıkça ara tatillerin bölgelere ve illere göre yapılması bekleniyor. Bu yılki değerlendirme sonucunda ara tatillerle ilgili olumsuz durum gözlenmesi durumunda ise ara tatil uygulamasından vazgeçilmesi öngörülüyor.