Adayların en büyük rakibi kim? Adayların en büyük rakibi kim?
Yeniden Zonguldak Belediye Başkan Adayı gösterilen Ömer Selim Alan Alaborina’da yapılan etkinlikte partililerle buluştu.
Ak Parti Milletvekilleri Muammer Avcı, Saffet Bozkurt ve Ahmet Çolakoğlu ile birlikte ilçe ve belde belediye başkanları ile tüm teşkilat mensuplarının katıldığı buluşmada Zonguldak Belediyesi’ni yeniden kazanmak için kenetlenme sözü verildi.
Konuşmalarda; “Zonguldak’ta hizmetlerin devam edebilmesi için Ak Parti’nin kazanması gerekir. Hep birlikte bunu vatandaşlarımıza anlatmalıyız” vurgusu dikkat çekti.
Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan Zonguldak 'ta yapılan hizmetlerin ortada olduğunu belirterek Zonguldaklılara mesaj verdi.
Dertlerinin Ömer Selim Alan'ın başkan olmasının değil hizmetlerin devam etmesi olduğunu vurgulayan Çağlayan şu ifadeleri kullandı:
“Konuştuğumuz cümlelerin altında kalmadık. Söylediğimiz cümleleri verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Alnımız ak, başımız dik bir şekilde bugün burada, vatandaşımızın karşısındayız. Şimdi bugün biz buraya bir şey yazdık. Istikrar ve uyum. Kendimiz adına istikrar çok önemli. Yapılan hizmetlerin devam edebilmesi adına istikrar çok önemli. Biliyorsunuz, uyum, merkezi hükümet ve yerel hükümetin uyumlu bir biçimde çalışması, şehre hizmet olarak her zaman katkı sağlayacaktır. Şu anda hepinizin de bildiği üzere Mayıs ayında gerçekleşen seçimlerde hemşerilerimiz mecliste Cumhur İttifakına çoğunluğu vermiş.
Şimdi buradan hizmet almak için yoğun çaba sarf eden bir belediye başkanımız ve ona destek olan milletvekillerimiz var. Bunların devam edebilmesi istikrara, buradan hizmet alabilmek de uyuma ihtiyaç var.  Derdimiz Ömer Selim Alan'ın yeniden başkan olması değil. Derdimiz hizmetlerin devam etmesi, yapılan hizmetlerin azamete uğramaması, şehrimizin geri kalmaması. Bunun için durmak yok, yorulmak yok, uyumak yok. Yola devam"