MHP MYK Üyesi Murat Kotra Milliyetçiler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda “3 Mayıs esasen milliyetçi Türk gençliğinin diriliş ve uyanışıdır.” İfadelerine yer verdi.

Kotra’nın mesajı şu şekilde:
“Yakın tarihin; fikir, siyaset ve mücadele müktesebatımızın mihenk taşlarından olan 3 Mayıs 1944 olayları, Türk gençliğinin zulme direnişiyle taçlanmış, zulmete meydan okumasıyla anlam kazanmıştır. Nitekim bu tarih taviz vermeyen iradenin günüdür.

3 Mayıs birliğe ve beraberliğe çağrı, dayatmaya ve yozlaşmaya reddiyedir. Türk gençliğinin diri umutlarının fiiliyata dökülmesi, heyecan ve hedeflerinin haklı bir eyleme dönüşmesidir.

80 yıl önce, haksızlık karşısında eğilmeyen Türkçü kahramanlar eziyet ve işkence karşısında yılmamıştır. Bu sivil ve demokratik tepki, bu meşru ve milli duruş inançlarımızdan gücünü alarak etkisini her zaman korumuş, bundan sonra da koruyacaktır.

3 Mayıs 1944 olayları vesilesiyle görülmüştür ki, varlığını Türklüğünün bekasıyla perçinlemiş bir dava insanı hiçbir baskı ve şiddete boyun eğmeyecektir. 3 Mayıs esasen milliyetçi Türk gençliğinin diriliş ve uyanışıdır.

Tasarruf paketi Lavuar'ı etkiledi! Çalışmalar duracak mı? Tasarruf paketi Lavuar'ı etkiledi! Çalışmalar duracak mı?

80 yıl önce, milli kültürümüze, inançlarımıza ve değerlerimize yönelik saldırılara karşı milli muhalefeti başlatan ve demokrasi meşalesi yakan Türkçü kahramanları rahmetle ve şükranla yad ediyorum.

Aralarında Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ve Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın da yer aldığı dava insanlarımızın emanetleri emanetimiz, ilkeleri ilkemizdir. 3 Mayıs, aynı zamanda milliyetçi Türk gençliğinin şerefli mücadelesi olarak milli hafızada gururla taşınacaktır.

Editör: U. G.