Ömer Asaf Nart! Ömer Asaf Nart!

Zonguldak’ta son dönem hız kazanan eğitim yatırımları hakkında bilgilendirme yapan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, eksiklerin giderilmesinin eğitim kalitesini yükselteceğini belirterek aynı çaba ile çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Avcı açıklamasında şunları söyledi;
“Zonguldak’ımızın evlatlarının daha iyi şartlarda eğitim görmeleri için Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde okullarımızı yenilemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda; deprem tahkiki sonucu yık-yap-projesi kapsamında 56 derslikli 3 okulumuz yıkılmalarının ardından yeniden yapılarak donanımlarıyla birlikte 2024-2025 eğitim öğretim dönemine hazır hale getirilecek.

YATIRIMLAR DURMADI
Proje bedeli 25 milyon lira olan 24 derslikli Merkez Bahçelievler İlkokulu’nun fiziki gerçekleşmesi yüzde 100, proje bedeli 31 milyon 376 bin 200 lira tutarındaki 8 derslikli Merkez Mithatpaşa İlkokulu’nun fiziki gerçekleşmesi yüzde 90 ve proje bedeli 41 milyon 580 bin liralık 24 derslikli Kilimli İsmet İnönü İlkokulu’nun fiziki gerçekleşmesi yüzde 90 tamamlandı. Deprem tahkiki sonucu yık-yap-projesi kapsamında 56 derslikli bu 3 okulumuz yıkılmalarının ardından toplamda 97 milyon 956 bin 200 lira yatırımla yeniden yapıldı, donanımlarıyla birlikte 2024-2025 eğitim öğretimde okullarımızda ders zili çalacak.

ZONGULDAK ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİNDE SON DURUM
Ayrıca bilindiği üzere, Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi güçlendirme kapsamında büyük onarımda olduğundan Fener Anadolu Lisesi bünyesinde eğitim öğretime devam ediyordu. Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin deprem güçlendirmesi kapsamındaki büyük onarımı tamamlanarak eğitim öğretime hazır hale getirildi. 18 milyon 516 bin lira tutarındaki yatırımla güçlendirme onarımı tamamlanan bu okulumuz, yeni sezonda eğitim öğretiminde eğitime kazandırılacak. Yaz tatili döneminde iç donanımı da araç gereç olarak hazır hale getirilmesi ile inşaat süreci tamamlanacak.

REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ VE ÖZEL EĞİTİM ANAOKULU İLE HALK EĞİTİMİ MERKEZİ-İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI 
2024-2025 eğitim öğretim dönemine açılacak olan yatırım bedeli 62 milyon 733 bin 932 lira tutarındaki 12+12 toplamda 24 derslikli Rehberlik Araştırma Merkezi ve Özel Eğitim Anaokulu hizmet binasının fiziki gerçekleşmesi yüzde 95 tamamlandı. Yaz döneminde eğitim araç gereci-eğitim donanımları temin edilerek eğitime hazır hale getirilecek. Ayrıca yatırım bedeli 54 milyon 840 bin liralık 24 derslikli Merkez Halk Eğitimi Merkezi-İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binası’nın fiziki gerçekleşmesi de yüzde 100 tamamlanmıştır.
Türkiye Yüzyılını taçlandıracak gençlerimizin daha sağlıklı şartlarda eğitim görmeleri için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
Tamamlanan okullarımızın şimdiden şehrimize hayırlı olsun, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”