Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Bedelli Askerlik için yeni karar! Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Bedelli Askerlik için yeni karar!
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı bir kuruluş olan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) tarafından müesseseye verilen uyarı belgesini sosyal medya hesabı X üzerinden kamuoyu ile paylaşan Yavuzyılmaz, Armutçuk yer altı maden ocağında işletme açısından tespit edilen tehlikeli durumların bir an önce giderilerek, işçiler için güvenli çalışma ortamının acilen sağlanması gerektiğini söyledi.
MAPEG tarafından 22.03.2024 tarihinde verilen uyarının madendeki tehlikeler, eksikler ve riskler giderilemeden sadece bir gün sonra kaldırıldığına dikkat çeken Deniz Yavuzyılmaz; “Madencilerin hayatı göz göre göre tehlikeye atılıyor!” diyerek yaptığı paylaşımında şunları söyledi:
“AK Partinin maden ocaklarında felakete giden yolun taşlarını nasıl döşediğini belgeledik!
21.03 2024’te Türkiye Taşkömürü Kurumuna bağlı Armutçuk yeraltı maden ocağında; İş güvenliği tehlikeleri nedeniyle MAPEG’in faaliyet durdurma kararı aldığını tespit ettik.
Ancak sadece bir gün sonra… 22.03.2024’te bu durdurma kararının iptal edildiğini ortaya çıkardık.
Bir gün içinde bu madendeki tehlikeler, eksikler ve riskler giderilemeyeceğine göre Madencilerin hayatı göz göre göre tehlikede!
Kaynak: MAPEG resmi belgeleri: