Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı Filyos tünellerinde son durumu paylaştı. Avcı paylaşımında 195 personelin aralıksız çalıştığını ve çalışmaların üçte birinin tamamlandığını ifade etti.

Avcı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Zonguldak-Filyos arası karayolu çalışmalarının ikinci etabı olan, Kilimli-Muslu arası tünel ve bölünmüş yol projesinin toplam uzunluğu 5350 metredir. Bu projenin 3000 metresi tünelli, 2350 metresi bölünmüş yol şeklinde olup, gidiş ve dönüş yönlü olarak çalışmalar devam etmektedir.

Projede toplam uzunluğu 6000 metre olan tünellerin, bugün itibariyle 2324 metrelik kısmının tünel açımı gerçekleştirilmiştir.

Üçte birlik kısmı açılan tünellerdeki çalışmalar aralıksız şekilde, 195 personelle devam etmektedir.

MTA'dan GMİS'e ziyaret! MTA'dan GMİS'e ziyaret!

MUSLU-FİLYOS ARASI TÜNELLER

Zonguldak-Filyos arası karayolu çalışmalarının üçüncü etabı olan, Muslu-Filyos arası tüneller ve bölünmüş yol projesinin toplam uzunluğu 13.800 metredir. 7 sıralı, gidiş geliş olarak toplamda 14 tünelin bulunduğu projede, bugün itibariyle 6608 metrelik tünel açımı gerçekleştirilmiştir. Çalışmalara 360 personelle devam edilmektedir.

Ayrıca açılan tünellerdeki yarım küre nihayi betonlama çalışmalarında 1714 metre seviyesine gelinmiş olup, projenin planlandığı sürede hizmette sunulması için, gece ve gündüz esasına göre devam etmektedir.

Bu projelerin tamamlanması Zonguldak’ımızı; İstanbul-Artvin arası Karadeniz Sahil Karayolunda Transit yol üzerinde bir şehir ve kalkınmışlıkta Kuzeyin Yıldızı haline getirmesi anlamında büyük önem arz etmektedir. Takibini büyük bir heyecanla yaptığımız tünellerin Zonguldak’ımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.