Artvinliler Kozlu Belediyesi'nde Artvinliler Kozlu Belediyesi'nde

Kurban Bayramı yaklaşırken, emekli vatandaşlar da bayram ikramiyesinin yatacağı tarihi araştırmaya başladı. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda emekli ikramiyesi 2 bin TL'den, 3 bin TL'ye yükseltilmişti. Peki, 2024 emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu, 2024 Kurban emekli bayram ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak? İşte merak edilen detaylar... 

Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde milyonlarca emekliye ek bir gelir olması açısından devlet tarafından ödeme yapılıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Kurban Bayramı dolayısıyla 15,3 milyon emekli ve hak sahibine ikramiye ödemesi yapacak.

2024 KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK, NE KADAR?

2024 Kurban Bayramı 16 Haziran Pazar günü idrak edilecek ve 4 gün sürecek. Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri için henüz tarih verilmedi. 2024 Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri 2-5 Nisan arasında hesaplara yatırılmıştı. Geçtiğimiz yıl 28 Haziran'da başlayan Kurban Bayramı öncesi ikramiyeler de 17-23 Haziran'da ödenmişti. 

Bu bilgiler ışığında bu sene 16 Haziran’da başlayacak Kurban Bayramı'nın ikramiyelerinin 10-15 Haziran’dan önce hesaplara aktarılması bekleniyor.

Konuyla ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizde yer vereceğiz...

Emeklibayramikramiyesi

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU?

Bayram ikramiyesi ödemeleri ilk olarak 2018 yılında başladı. Her bayramda 1000 lira olarak hesaplara yatırılan ikramiye 2021'de 1100 liraya, 2023'te 2 bin liraya, bu yıl için ise yüzde 50 artışla 3 bin liraya yükseltildi.

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİNİ KİMLER ALABİLİR?

Bayram ikramiyeleri, emeklilerin yanı sıra diğer hak sahiplerine de yatırılıyor. Dul ve yetim maaşı alanlara hisse oranına göre yatırılırken yaşlılık maaşı alanlar, şampiyon sporcular, şehit yakınları, gaziler, terörden zarar gören sivil vatandaşlar ve güvenlik korucuları da bayram ikramiyesi alacak.