Bu tarihe dikkat! Zonguldak'ta elektrikler kesilecek! Bu tarihe dikkat! Zonguldak'ta elektrikler kesilecek!
Zonguldaklı bürokrat ve siyasetçi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Müfettişi olarak da görev yapan Akın Kaymak’ın baba acısı.
Akın Kaymak babasının ölümünü; “Canım babam Muzaffer Kaymak Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Naaşı yarın (07/04/2024) Kozlu Aziziye Camisinde öğlen namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Kozlu Aile Kabristanında  toprağa verilecektir. Tüm dost, arkadaş, akraba ve sevenlerimize üzüntüyle bildiriyorum” mesaıyla paylaştı.
Z HABER OLARAK Muzaffer Kaymak’a Allah’tan rahmet ailesi ve dostlarına sabır diliyoruz.
Akın Kaymak Kimdir ?
1966 yılında Zonguldak’ın Kozlu İlçesinde doğdu.
İlk ve orta öğrenimini Kozlu’da, lise öğrenimini de Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesinde yatılı olarak tamamladı. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. Memuriyete, Etibank Genel Müdürlüğü’nde Müfettiş olarak başladı. T.Emlak Bankası Genel Müdürlüğünde Müfettişlik, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı, Daire Başkanlığı ve Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. TC. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ve Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdürlük Müşavirliği görevlerini yürüttü.
TMSF’de (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nda) Uzan Grubu Şirketlerinin mali incelemelerini ve mal varlığı tespitlerini yapan ekibin başında Teftiş Kurulu Başkanı olarak yer aldı ve aynı dönemde yine TMSF adına Garipoğlu Şirketlerinin Denetim Kurulu Üyeliğini yürüttü. Axa Oyak Sigorta A.Ş, Dapaş A.Ş., Tevak, Emlak Bankası Spor Kulübü, Türkiye Kızılay Derneği Pendik Şubesi gibi şirket, dernek ve vakıflarda Yönetim Kurulu Üyelikleri ve Başkanlıkları yapan Kaymak, yaklaşık yedi yıldır, kadrosu Orman Genel Müdürlüğü Müfettişi olmakla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Müfettiş olarak görev yapmaktadır.
Editör: Şeyma Kaya