banner3

banner17

Kapıştılar! Kozlu'da büyük kavga

Müfettiş raporu tamamlandı Kerim Yılmaz ve arkadaşları itiraz etti

Kozlu 26.10.2020, 14:24 26.10.2020, 14:46
1634
Kapıştılar! Kozlu'da büyük kavga

Kozlu’nun Ak Partili yeni Başkanı Ali Bektaş’ın önceki başkan Kerim Yılmaz’ı 12 milyon liralık yolsuzlukla suçlamasıyla başlayan tartışmalar devam ediyor. 
Göreve geldiği dönemde müfettiş isteyen Bektaş’ın, Başkan Kerim Yılmaz dönemiyle ilgili İçişleri Bakanlığı’na yaptığı şikayetin soruşturması tamamlandı.

12 MİLYONLUK YOLSUZLUK
Ertan Şahin’in ölümüyle birlikte son 2.5 yıl başkanlık yapan Kerim Yılmaz, dönemin Başkan Yardımcısı Mustafa Baykan, dönemin Fen İşleri Müdürü Hafize Özgümüş ve 4 meclis üyesinin hayali iş makineleri üzerinden şişirilmiş faturalarla belediyeyi 12 milyon zarara uğrattıkları iddia edildi.

MAHKEMEYE GİDECEKLER
Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın talebi üzerine açılan soruşturmayı tamamlayan müfettişler raporunda adı geçen kişiler hakkında görevi kötüye kullanmak ve kamuyu zarara uğratmak suçlamasıyla adli soruşturma açılması istendi.

KERİM YILMAZ KONUŞTU
Kozlu Belediyesi eski Belediye Başkanı Kerim Yılmaz ise hakkındaki iddialarla ilgili Halkın Sesi Gazetesi’nden Mustafa Özdemir’e verdiği röportajında “Ali Bektaş’ın beni İçişleri Bakanlığı’na şikayeti tamamen intikam duygusu, hırs, kıskançlık ve hasetle yapılmış bir şikayet. Benim başkası gibi başkan olduktan sonra mal varlığım artmadı. Bankadaki hesabım ekside. Emekli maaşım, bireysel emeklilik sigortası ve kira gelirim dışında başka gelirim yok. Ben mal varlığımı açıklarım. Bütün belediye başkanları da açıklasın. Ama koruması, şoförü, kamyoncusu dahil hepsi açıklasın. Madem öyle gel böyle” sözleri manidar bulundu.

ÖKÜZ ÖLDÜ ORTAKLIK BİTTİ!
Kerim Yılmaz konuşmasında başka detayları da paylaşarak; 
“Kimse benim AK Partililiğimi tartışamaz. Kötü niyetli olsaydım İYİ Parti’ye çalışırdım. Ben de iki kez belediye başkan adayı oldum ama aday gösterilenin koluna girip çalıştım. Şunu biliyorum ki, Ali Bektaş AK Parti’den aday gösterilmeseydi Saadet Partisi’nde başkan adayı olacaktı. 2019’da aday gösterilmedim ama Ali Bektaş’ın resmini evimin duvarına astım. Aday tanıtım törenine onunla birlikte aynı araçla gittim. Seçimlere kadar Ali Bektaş nereye derse belediyeyi oraya seferber ettim. Ama öküz öldü ortaklık bitti. Ne camiye yarandım, ne kiliseye” dedi.

BEN ESKİ DEFTERLERİ KARIŞTIRMADIM
Kerim Yılmaz seçim tartışmalarından geriye kalanları da hatırlatarak; “Siyasi bir kıskançlık olduğunu düşünüyorum. Hüdai (Dökmeci)Bey’in başkan olmasından korkuyordu. Çünkü Hüdai Bey’in donuna kadar onu araştıracağını biliyordu.  Ben göreve gelince onun dönemini araştırmak yerine işime baktım. Eski defterleri karıştırmadım. Çünkü benim için isnat edilen suçlar onun döneminde Valilik tarafından soruşturmaya bile gerek görülmemiş. Ama Ali Bektaş dönemiyle ilgili devam eden davalarla ilgili resmî yazışmaları görevim gereği örtbas etmeden sürdürdüm. Bundan dolayı bana tavır aldığını düşünüyorum” dedi.

KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKMEDİM
İtirazda bulunduklarını ve yargıya güvendiklerini belirten Kerim Yılmaz sözlerine; “Kozlu’yu kimseye peşkeş çekmedim. Ali Bektaş’ın beni şikayet ettiği konuların aynısı Ali Bektaş döneminde de oldu. Şimdi de var. Başkanlığım dönemimde Sayıştay denetçisi geldiğinde hiç bir suç unsuru bulamadı. Ben yapılan işlerin detayını bilemem. Belediye başkanının teknik konularda her şeyi bilmesi imkansız. İçişleri Bakanlığı müfettişine de ifade verdim. Müfettişin raporunda benim aleyhimde karar vermesinin arkasında kesinlikle yönlendirme var. Ama yargıya güveniyorum. Gerekli itirazımızı yaptık” diye konuştu.

ALİ BEKTAŞ’A KARŞI HAMLE BAŞLADI
Bektaş’ın şikayeti ve müfettiş incelemesiyle başlayan tartışmalar Ak Parti içinde de günün konusu oldu. 
Diğer yandan Kerim Yılmaz’a yakın bazı isimlerin de Ali Bektaş hakkında bazı şikayetlerde bulunmaya hazırlandığı öğrenildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (1)
Kozlulu 1 ay önce
Kerim başkana bu dosyayı hazırlayanlar kendi döneminden kalan pisliklerin üstünü kapatmak istiyor olmasın! Kozluda kimlere rant sağladığını kimlere kira indirimi yapıp cebini doldurduğunu bilmeyen kalmadı Ali bey!!