banner3

banner17

Zonguldak sahillerinde korkutan görüntü

Marmara Denizi’ni kaplayan ve endişe yaratan musilajın Karadeniz’de de görüldüğünü düşünen balıkçılar o anları cep telefonu kamerası ile kaydetti.
Kilimli 29.06.2021, 14:03 29.06.2021, 15:16
999
Zonguldak sahillerinde korkutan görüntü

Zonguldak Kilimli'de deniz kenarına gelen balıkçılar şaşkına uğradı. Marmara Denizi’ni kaplayan ve endişe yaratan musilajın Karadeniz’de de görüldüğünü düşünen balıkçılar o anları cep telefonu kamerası ile kaydetti.
Video yayınlayan balıkçılar Çatalağzı Termik Santrali'nin (ÇATES) gece saatlerinde atıklarını denize bıraktığını iddia etti ancak Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri atıkların ÇATES kaynaklı olduğunu doğrulayacak  net bir bulguya rastlamadı. Görgü tanıkları köpüklerin Filyos yönündeki Tepeköy sahilinde iki - üç gündür görülmeye başlandığını söylemişti. Burada yapılan incelemede ise benzer görüntülere rastlanmadı. Köpüklerin kaynağının tam olarak ne olduğuyla ilgili kamuoyuna açıklama yapılması bekleniyor. Tedirginlik yaratan atıklarla  ilgili olarak ayrıca gemilerden bırakılan sintine ve Marmara yönünden musilaj gelme ihtimali üzerinde de duruluyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (2)
kromanço 4 hafta önce
para var adamlarda net bulguya tabi rastlanmaz....
Berran Aydan 4 hafta önce
Süpriz olmasa gerek bu görüntü. Geç bile kaldı, ne de olsa 7 ünite termik santralın atıkları ve sıcak sıyu boşaltılmakta sahillere. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü gerekeni yapmalı.
Günün Anketi Tümü
Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı
28°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@