Zonguldak Kömürspor resmi sosyal medya hesabı açıldı! Zonguldak Kömürspor resmi sosyal medya hesabı açıldı!
Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezinde ( KETEM) de görevli Sağlık Personellerine ve Tedavi için gelen Kadınlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte Vali Yardımcısı ve İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner tarafından karanfil, erken teşhis hayat kurtarır logolu şapka ve sağlıklı yaşam için hareket logolu bez çanta hediye ederek kadınlar gününü kutladılar.
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı Mehmet Türk ve eşi Dr. Ayşe Türk, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner, Halk sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Sevilen Köktürk, Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Uzm.Dr. Pınar Menderes Turhan katıldı.
Daha sonra Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birim Sorumlusu Uzman Sevil Çelik tarafından 01.31 mart  Kolerektal ( Kalın Barsak) farkındalık ayı kapsamında KETEM’E başvuran kadın hastalara KETEM personelleri tarafından taramaları yapılarak , kanser hakkında geniş kapsamlı olarak eğitim verilmiştir.
              

Editör: Şeyma Kaya