banner3

banner17

Detayları anlattı... "Yüz binlerin sabrını kimse sınamasın.”

Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin detaylarını anlattı
Kdz Ereğli 28.05.2021, 10:45 28.05.2021, 10:47
180
Detayları anlattı... "Yüz binlerin sabrını kimse sınamasın.”

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Yakup Yılmaz, Zonguldak’ın Çaycuma İlçesinde yetkili oldukları GERSAN AŞ.’deki üyeleri ile bir araya geldi.

Yılmaz, İşçilerle Türk-İş’e bağlı Seliloz-İş Sendikası Salonunda bir araya geldiği toplantıda söz konusu firma ile başladıkları ve İstanbul’da 8. oturumu gerçekleştirdikleri 1. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin detaylarını anlattı.

İşçilerden, bir kez daha ‘sendikamızın yanındayız’ mesajlarını alan Yılmaz, Türk Metal Genel Başkanı Yardımcısı Halil Faki Erdal’ın da selamını ilettiği üyelere teşekkür ederken, sosyal hesabından ise şunları paylaştı:

“Emekçi kardeşlerimize gösterdikleri kararlılıktan ve inançlarından dolayı teşekkür ederiz.

Biz sabretmeyi de, yetinmeyi de biliriz. Ama unutulmamalı ki, Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’ın yolunda ve izinde, bizim yaptığımız en iyi şey mücadele etmektir. Yüz binlerin sabrını kimse sınamasın.”

Yılmaz’ın, GERSAN AŞ, çalışanları ile bir araya geldiği ziyaretinde, Türk Metal Şube Sekreteri Hakan Eskibina, Şube Teşkilatlanma Sekreteri Çetin Altay, Şube Eğitim Sekreteri Birol Onay da yer aldı.

Geçtiğimiz yıl Kasım’da yetki kararı alan ve 12 Ocak 2021’de 1. Dönem Toplu İş Sözleşmesi İlk oturumu gerçekleştiren Türk Metal ile GERSAN A.Ş. arasında. 7. oturumda “Uyuşmazlık Zaptı” tutularak, yasa gereği “Arabulucu”ya gidilmişti.

Arabulucu sürecinden de sonuç alınamayan görüşmelerde, taraflar, 8. Oturumda da bir araya gelmişler ancak yine sonuç alamamışlardı.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi? Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi?
20°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@