Alaplı'da yarı finalistler belli oldu Alaplı'da yarı finalistler belli oldu

Alaplı Belediyespor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapan Alaplı İlçe Stadı’nda, soyunma odaları ve tribünde devam eden tadilat çalışmaları nedeniyle, 22 Ekim Pazar günü Eskişehir Yunusemrespor’la oynanacak ilk iç saha maçının Şehit Vefa Karakurdu Beyçayırı Stadı’nda oynanacağı duyurulmuştu.
Ancak Alaplı Belediye ve Kulüp Başkan Nuri Tekin, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Altan Güngör, Kulüp Asbaşkanı Erdal Akbaba ve Alaplı taraftar Grubunun girişimleri sonucunda  maç Alaplı İlçe Stadı’nda oynanmasına karar verildi.
Alaplı Belediyespor taraftar grubu Mavi Şeytanlar’ın büyük tepkisine neden olan bu değişiklik üzerine, Alaplı’da hareketli saatler yaşandı. Siyasiler başta olmak üzere Mavi Şeytanlar tribün lideri Ömer Yılmaz ve ekip arkadaşlarının girişimleri neticesinde karşılaşmanın Alaplı İlçe Stadı’na oynatılması kararlaştırıldı. Bu karar doğrultusunda, Alaplı İlçe Stadı’nda soyunma odaları ve tribünde devam eden tadilat çalışmaları maç gününe kadar yetiştirilecek.  Ve Alaplı Belediyespor, Eskişehir Yunusemrespor maçı itibariyle tüm iç saha maçlarını Alaplı İlçe Stadı’nda oynanacak.