Cinsel istismar şüphelisinin ölümünde tutuklu yargılanan bekçi ve polisler hakkında flaş gelişme Cinsel istismar şüphelisinin ölümünde tutuklu yargılanan bekçi ve polisler hakkında flaş gelişme
Çaycuma Belediye Meclisi 2019-2024 döneminin son toplantısı, duygulu anlara sahne oldu. Başkan Kantarcı tüm meclis üyelerine tek tek söz verirken Ak Parti Grup Sözcüsü Yusuf Hüseyin Arslan, her kesimin meclis üyesi olmak için çaba sarf ettiklerini söyledi. Aslan, “Belediye Meclisinde, bizi, CHP’li meclis üyelerinden ayırt etmeyen, bizimle yakından ilgilenen, destek olan başta Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı olmak üzere, tüm çalışanlara teşekkür ediyoruz.” dedi.
ERGİN KABUK, MECLİS ÜYESİ OLARAK, İLK VE SON KEZ TOPLANTIYA KATILDI
Çaycuma Belediye Meclisi 2019-2024 döneminin son toplantısını yaptı. 8 Şubat’ta vefat eden Kaya Gün’ün birinci yedek olarak gelen meclis üyesi Ergin Kabuk’un ilk ve son kez katıldığı toplantıda, tüm meclis üyeleri eksiksiz yer aldı. İmar İşleri Müdürlüğünün hukuki ve teknik nedenlerle istediği 4 adet imar planı tadilatının komisyona havale edildiği toplantıda, Başkan Kantarcı, şubat ayı içinde yapılan çalışmalar hakkında bir sunum yaparak meclis üyelerini bilgilendirdi. Dönemin son toplantısında, tüm üyelere tek tek söz veren Başkan Kantarcı hizmetlerinden dolayı teşekkür de etti.
 
ASLAN: “ALNIMIZ AK BİR ŞEKİLDE GÖREVİMİZİ TAMAMLADIK”
Son derece duygulu ortamda geçen son toplantıda, söz alan Ak Parti Grup Sözcüsü Yusuf Hüseyin Aslan yaptığı konuşmada muhalefette olmalarına karşın yapıcı bir tutum izlediklerini, gereksiz tartışmalardan kaçınarak, Çaycuma’nın çıkarları doğrultusundaki her karara olumlu yaklaştıklarını söyledi. Kendilerine yardımcı olan Milletvekili Ahmet Çolakoğlu’na teşekkür de eden Aslan, “Belediye Başkanımızın da belirttiği gibi, kendisinden şahsi hiçbir isteğimiz olmadı. Alnımız ak bir şekilde görevimizi tamamladık. Belediye Meclisinde, bizi CHP’li meclis üyelerinden ayırt etmeyen, bizimle yakından ilgilenen, destek olan başta Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı olmak üzere, tüm daire amirlerimize, tüm çalışan memurlarımıza, bizleri belediye girişinde güler yüzle karşılayan güvenlik personelimize, sahada çalışan tüm işçilerimize teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Biz son toplantımızı yaptık, bundan sonra görev yapacak belediye başkanımız ve meclis üyelerine başarılar diliyoruz.” dedi.
 
KANTARCI: “ÇEVREMİZE, BELKİ DE TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUK”
Başkan Kantarcı yaptığı konuşmada, “Çaycuma halkına hizmet etmek için burada görev aldık. 31 Mart’tan sonra seçim sonucunda kimler olacaksa onlara bu görevi şanımızla şerefimizle teslim etmeye hazırız. Öncelikle bu dönem gerek Ak Parti’den gerek Cumhuriyet Halk Partisi’nden burada belediye meclis üyesi olarak yer alan arkadaşlarımıza yürekten, canı gönülden teşekkürü borç biliyorum. Bana hiçbir zorluk çıkarmadan, son derece yardımcı olarak Çaycuma'nın inşa, imar ve gelişmesine katkıda bulundular. Hepimiz burada tarih yazıyor, tarihe tanıklık ediyoruz. Yaptıklarımızla sadece Çaycuma’ya değil, çevremize, belki de Türkiye’ye örnek olduk. Farklı partilerden bir arada olmamıza rağmen Çaycuma’nın menfaatlerinde, belediyenin uygulamalarında hep yanımızda oldunuz bir aile ortamında beraberce çalıştık.  Tek bir amacımız vardı Çaycuma’ya birim zamanda daha çok şey yapmak. Hepinize şükranlarımı sunuyorum.” dedi. Meclis oturumuna, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerin kesin sonuçlarının ilan edilişinin beşinci günü toplanmak üzere son verildi.
Editör: Şeyma Kaya