Üzülmez Kültür Vadisi'nin yeni logosu belli oldu! Üzülmez Kültür Vadisi'nin yeni logosu belli oldu!

Başvuru sürecini anlatan İŞKUR İl Müdürü Okan Şentürk, başvuruların Alo 170 ve İŞKUR'un internet sayfası üzerinden yapılabileceğini, vatandaşların İŞKUR müdürlüklerinin önüne gelip beklememesi gerektiğini anlattı.

Şentürk'ün açıklaması şu şekilde; "İŞKUR İl Müdürlüğü olarak  2021 yılında çıkarılan 2 sayılı genelgemize göre kamu kurum ve kuruluşlarına, işçi istihdamıyla ilgili yayınlanan genelgemizde açık ibareler bulunmaktadır. Bu alım buna göre yapılacaktır. Bunlar nasıl olacaktır? Daha önceden yakın tarihte Gençlik Spor Bakanlığı'nın ve Sağlık Bakanlığı'nın alımları da bu kanun genelgesine göre yapılmıştır. 2019 yılında yapılan Türkiye Taşkömürü Kurumu alımlarında kurum önünde yığılmalar olmuştu. Bu yığılmaları engelleyecek genelgemiz; belirtilen tarihte ilan açıldığı tarihe kadar biz bunlarla ilgili kamuoyuna sürekli açıklamalar yapacağız. Bizim vatandaşlarımızdan kurum önüne gelip mağdur olmamalarını, geceden sıraya girmelerine gerek kalmamalarını, teknolojiyi ve kurumun internet sayfalarını az sonra açıklayacağınız şekilde çok iyi değerlendirmelerini, ilanlarımızı da İŞKUR resmi sitemizden de takip etmelerini, bununla ilgili basına sürekli açıklamalar yapacağız. Kendilerini hiçbir şekilde mağdur olmadan işlemlerini yürüttürmelerine yardımcı olacağız. Şimdi kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak işçi genelgesinde belirtildiği gibi bu ilan yapıldıktan sonra 5 gün içerisinde ilan süresi var.

Bunu kurumun internet, e Şube üzerinden ya da Alo 170 üzerinden 7/24 hiçbir vakit ayrımı olmadan başvurularını yapabilir. Buna başvuru yapan vatandaşımız Türkiye Taşkömürü Kurumu için alım başvurusunu yapan vatandaşımızın kuruma müdürlüğümüze gelmesine herhangi bir gerek kalmamıştır. Bunu zaten açıklamalarımızla kendilerine belirteceğiz. Bu tarihi çok iyi sitemizden takip etmelerini, kendilerine her türlü kurum olarak, müdürlük olarak, personel olarak yardımcı olacağımızı, ancak ALO 170 ve internet sayfamız İşkur gov.tr adresimizi çok iyi kullanmalarını kendilerine rica ediyoruz. Başvuru yapanlara her türlü konuda yardımcı olacağımızı belirtmek isterim."