Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Saltukova beldesinde yaklaşık 12 yıldır faaliyet gösteren bir tekstil firmasında çalışan işçiler topluca Çaycuma Adliyesi önüne gelerek fabrika sahiplerinden şikayetçi oldu.  Toplam 70 çalışanı bulunan fabrikanın yaklaşık 50 işçisi 3 aydır maaşlarını alamadıklarını için tepki gösterdi.

Bakan Ali Yerlikaya Ereğli'de esnafı dinledi! Bakan Ali Yerlikaya Ereğli'de esnafı dinledi!

PATRON BİZE DÖNMÜYOR BİLGİ VERMİYOR
İşçiler mağdur olduklarını ifade ederek fabrika hakkında şikayetçi olacaklarını belirten işçilerden Yasuman Akça; “2015 yılında işe girdim. 3 ay sonra sorunlar başladı. İŞKUR’lu yaptılar, sonra sigortasız yaptılar. 2018 yılından sonra sigortalı başlattılar.  O zamandan beri maaşlarımız iki üç ayda bir yada yarım yarım ödenmeye başlandı. Her dediklerini yapıyoruz. Tarih veriyorlar ödemiyorlar. Mesaj atıyoruz, yine cevap alamıyoruz. 2017 yılından beri böyle devam ediyor. En son yaptığımız görüşmede bize maaşlarımızı ödeneceğini ama işe devam etmemizi istediler. Süreç hakkında bir bilgimiz yok. Yasal bir yolu varsa kendilerinden şikâyetçi olacağız” dedi.

SON MODEL ARABALARA BİNİYORLAR BİZE GELİNCE ‘YOK’ DİYORLAR
Tekstil fabrikasında çalışan bir diğer işçi Arif Güneş ise; “Herkes çoluk çocuk okutuyor. Ben başkasından borç alıp yurda çocuğumu verdim. Patronlar son model arabalar ile geziyor. İşçilere gelince mi para yok? Kendisi yalandan mağduru oynuyor” ifadelerine yer verdi.